У Вінницю днями прибув черговий гуманітарний вантаж від мешканців нашого міста-побратима Карлсруе. Йдеться про дві фури з різними речами, більшість з яких призначена для закладів освіти та лікарень.
Як повідомляє Вінницька міська рада, міський голова Сергій Моргунов зазначив, що завдяки цій допомозі підсилять лікарні міста новими ліжками, тумбами та візками, а укриття в закладах освіти дообладнають партами, стільчиками та дошками для перебування та навчання дітей навіть при перечікуванні “повітряної тривоги”.
Вінницький мер подякував громаді Карлсруе та меру міста Франку Ментрупу та зазначив:
– Для того, щоб зібрати ці дві фури з допомогою, у німецькому місті організували тематичні ярмарки, до яких долучилися не лише корінне населення, а й українці, місцева єврейська громада та представники бізнесу під керівництвом муніципалітету німецького міста. Щиро вдячні за те, що громада Карлсруе не залишається осторонь і продовжує допомагати Вінниці. Підтримка з боку партнерів надважлива і вселяє надію, що разом ми зможемо здолати всі виклики!
Зазначено, що у вантажі, окрім приладдя для вінницьких закладів освіти та лікарень, було чимало речей для немовлят та дітей старшого віку – це візочки, дитячі ліжка, стільчики для годування та автокрісла, одяг та взуття, рюкзаки, підгузки, іграшки тощо. Також у вантажі – жіночий та чоловічий верхній одяг для, матраци, ковдри та різне побутове приладдя.
Заступник міського голови Андрій Очеретний нагадав, що це далеко не перша допомога від Карлсруе, яку отримує Вінниця.
– Це перше місто, яке першим зреагувало на блекаути в Україні. Торік вони укомплектували 11 мобільних пунктів незламності для нашого міста – це намети, генератори, нагрівачі, дощані підлоги, ліжка, подовжувачі та інше необхідні засоби. Згодом вони передали дві пожежні машини для ДСНС України у Вінницькій області, а також два фургони, які працюють на будівництві “Муніципального житла”, де найбільша квота виділена саме учасникам бойових дій. У серпні нам надійшла велика допомога, яка забезпечує нашу критичну інфраструктуру належною роботою – це сучасний сміттєвоз, який передали на баланс комунального підприємства “Ековін”. Власне, наша співпраця з німецьким містом-побратимом постійно розширюється і ми вдячні за їх допомогу. Сподіваємося, що з такою підтримкою зможемо легше пережити зимовий період, – зауважив Андрій Очеретний.
Голова правління фонду “Подільська громада” Олена Данілова додала, що наші міста-побратими постійно відгукуються і в разі потреби допомагають продуктами, одягом, взуттям, постільною білизною, ковдрами та подушками, засобами гігієни тощо.
Навесні 2022 року з ініціативи німецького міста Карлсруе розпочалась більш тісна комунікація з нашим містом, аби налагодити побратимські стосунки з Вінницькою міською територіальною громадою. Улітку Муніципалітет Карлсруе затвердив наміри встановити дружні контакти. У вересні представники муніципалітетів обговорили перші кроки подальшої взаємодії, зокрема про студентські обміни та стажування молодих фахівців. На сесії 30 вересня депутати ВМР прийняли рішення про розвиток міжнародної співпраці з Карлсруе, у жовтні очільники двох міст зустрілися, і німецька сторона оголосила про акцію на підтримку Вінниці зі збором коштів на необхідне обладнання під гаслом «Наші серця зігріють Вінницю».
Пізніше до Вінниці з Карлсруе прибув гуманітарний вантаж – спецобладнання та намети для пунктів незламності, які були забезпечені різними девайсами. Вінниця напередодні новорічних свят передала до Карлсруе літературу для української діаспори.
Карлсруе – місто в Німеччині, розташоване в землі Баден-Вюртемберг, на південному заході країни. Це невелике місто (близько 300 тисяч людей) має багату історію та культурну спадщину. Воно славиться своїм розвинутим транспортним і електротехнічним машинобудуванням, нафтопереробною, металообробною, хімічною, поліграфічною та харчовою промисловістю. Окрім цього, Карлсруе є другим за величиною річковим портом Німеччини та має найбільший у країні нафтопереробний завод. У місті багато визначних архітектурних пам’яток, розвинена туристична сфера.
Також місто є важливим науковим центром, там розташовані університет Карлсруе та центр ядерних досліджень Леопольдсхафен. Університет є найстарішим технічним вищим навчальним закладом в Німеччині, який відомий своїми високими досягненнями в галузі машинобудування, інформатики та електротехніки.
Культурні і художні інститути, такі як Державна академія образотворчих мистецтв, Музей землі Баден, Державна картинна галерея та музей мультимедійного мистецтва «Zentrum für Kunst und Medientechnologie» (ZKM) також розташовані у Карлсруе. Крім того, там був проведений перший Міжнародний з’їзд хіміків у 1860 році, де вперше були визначені чіткі формулювання атома і молекули.
Фото – з сайту Вінницької міської ради
Дякуємо!
Тепер редактори знають.