Для користування в лікарні та вдома: Вінницька облрада передала 903 кисневих концентратори громадам області

11:57
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Нещодавно громади області отримали 903 кисневі концентратори. Сьогодні, 28 січня, процедуру передачі завершили юридично – рішення ухвалили під час 17-ї позачергової сесії Вінницької облради. Тепер лікарні не лише зможуть використовувати ці концентратори в медзакладах, а й надавати їх пацієнтам додому. 

У документі вказано, що ідеться про 903 кисневі концентратори SHENYANG AERTI TECH CO. LTD, частину з яких вже передано. Їх будуть використовувати в лікарнях та за необхідності надавати в користування пацієнтам з COVID-19 – додому. “За” проголосували 58 депутатів.

Зокрема до комунальної власності Вінницької міської територіальної громади передають 273 концентратори. З повним текстом рішення з вказанням закладів, яким передаються концентратори, можна ознайомитись ТУТ.

502 кисневі концентратори, загальною вартістю 15 млн 160,4 тис. грн, передадуть 16 територіальним громадам:

– Вінницькій – 273 штуки;

– Жмеринській – 34 штуки;

– Якушинецькій – 29 штук;

– Бершадській – 23 штуки;

– Шаргородській – 21 штуку;

– Крижопільській – 21 штуку;

– Ямпільській – 18 штук;

– Літинській – 13 штук;

– Самгородоцькій – 11 штук;

– Томашпільській – 11 штук;

– Липовецькій – 10 штук;

– Стрижавській – 9 штук;

– Мурованокуриловецькій – 8 штук;

– Чернівецькій – 8 штук;

– Дашівській – 7 штук;

– Уланівській – 6 штук.

Як раніше повідомляв очільник Вінницької облради Вячеслав Соколовий, розподіл між закладами охорони здоров’я області вже відбувся – концентратори передали Центрам первинної медико-санітарної допомоги в громадах з правом їх використання. Сьогодні ж відбулося під час сесії відбулося юридичне завершення процедури передачі, після чого лікарні вже можуть надавати концентратори в користування пацієнтам додому.

– Кожен сімейний лікар, терапевт та педіатр, які працюють на первинному рівні, отримав кисневий концентратор і може використовувати його як безпосередньо в медзакладі, так і у хворих на дому. Так, пацієнти з COVID-19, які не перебувають на лікуванні в медичних закладах, або були виписані за клінічними ознаками зможуть отримувати респіраторну підтримку вдома або в амбулаторних умовах, – зазначав Соколовий.

Як повідомляла обласна рада, концентратори Департамент охорони здоров’я та реабілітації закупив за рахунок субвенції з державного бюджету.

Фото з фейсбук-сторінки Вячеслава Соколового

Читайте також: На Вінниччині працює 46 мобільних бригад з вакцинації від COVID-19

Читайте також: У Гайсинській лікарні, де приймають хворих на COVID-19, встановили газифікатор для медичного кисню

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.