“Діти рятують життя”: у Вінниці школярів навчатимуть надавати першу допомогу

15:43
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

В суботу, 11 вересня, відбудеться акція “Діти рятують життя” за участі учнів двох вінницьких шкіл та спортивного комплексу “Прем’єр Нива”. В рамках ініціативи інструктори “Всеукраїнської Ради Реанімації” навчатимуть юних вінничан надавати домедичну допомогу. 

Як йдеться на сайті Вінницької міської ради, школярів шкіл №4, № 6 та спортивного комплексу навчатимуть за європейським протоколом “Basic Life Support”.

Понад 60 учнів двох вінницьких шкіл №4 та №6 долучаться до навчання.  Дуже важливо, щоб діти вміли надавати домедичну допомогу. Важливо у такі хвилини не розгубитися і чітко діяти. Учасники навчання отримають європейський сертифікат “Basic Life Support”, ‒ розповіла начальниця відділу виховання та позашкільної роботи департаменту освіти міської ради Наталія Перекрестенко.

Зазначається, що з ініціативою “Вмію рятувати життя” виступила професійна медична організація “Всеукраїнська Рада Реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги”, яка спеціально до Всесвітнього дня надання першої медичної допомоги проведе загальноукраїнський захід “Діти рятують життя”.

Всесвітній день надання першої медичної допомоги відзначається в багатьох країнах світу в другу суботу вересня.

Загалом в Україні за один день інструктори ВРР проведуть 100 курсів у школах в кожному регіоні України та навчатимуть 1 000 учнів віком від 12 до 17 років.

Інструктори Всеукраїнської Ради Реанімації викладатимуть європейський курс базових реанімаційних заходів для учнів середньої та старшої школи. Зі школярами відпрацьовуватимуть практичні навички надання домедичної допомоги постраждалому, зокрема: вміння перевіряти свідомість та дихання, проводити серцево-легеневу реанімацію, звільняти дихальні шляхи від сторонніх та користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД).

В повідомленні йдеться, що за словами організаторів заходу з Всеукраїнської Ради Реанімації, подібні навчання дітей вже давно проходять у всіх розвинених країнах світу. Зокрема, зазначається, що така ініціатива сприяє підвищенню національної культури надання екстреної медичної допомоги в країні в цілому. Ледь не щодня в Україні фіксують нещасні випадки та смерті від раптової зупинки серця, і кожна хвилина має значення, адже вчасно та вміло надана випадковим свідком допомога може врятувати людині життя.

Нагадаємо, вінничан запрошують на експрес-курс “Перша допомога”. Курс включає два заняття, які відбуватимуться 21-22 вересня з 10:00 до 12:45 години. Подробиці читайте за ЦИМ посиланням.

Читайте також: «АЗД рятує життя»: у «Прозорих офісах» та на вокзалах Вінниці встановлять автоматичні зовнішні дефібрилятори. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.