Депутати дозволили забирати автівки горе-паркувальників на евакуаторах: як голосували вінничани

18:39
Автор: admin
Become a Patron!

Сьогодні, 21 грудня Верховна Рада України дозволила поліції евакуювати припарковані автомобілі, які перешкоджають руху транспорту.

За прийняття в цілому законопроекту №5364 проголосували 237 депутатів з 349 присутніх на засіданні. Проти проголосували два депутати – Ярослав Безбах та Юрій Береза (обидва позафракційні). Утрималося три депутати (Костанкевич, Соболєв та Рибчинський), 107 – не голосували.

Серед депутатів-вінничан переважна більшість підтримали ініціативу (Іван Спориш, Олексій Порошенко, Андрій Тетерук, Руслан Демчак, Юрій Македон, Петро Юрчишин, Микола Кучер, Григорій Заболотний, Генадій Ткачук).

Водночас чотири “вінницьких” депутатів не дали своїх голосів за законопроект: Сергій Кудлаєнко, Сергій Мельничук та Іван Мельничук були відсутні на засіданні, а Олександр Домбровський не голосував.

Читайте також: Хто з вінницьких нардепів реформує, а хто гальмує Україну: VoxUkraine оприлюднив рейтинг парламентарів

Як повідомляє “Українська правда”, закон передбачає евакуацію у таких випадках: авто поставлено на проїзній частині в два і більше ряди, паркування здійснено у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, своїм розташуванням авто унеможливлює рух інших транспортних засобів або перешкоджає руху пішоходів або ж блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Читайте також: Інвалідне автохамство: як вінницькі водії відреагували на нові штрафи за паркування. ФОТОФАКТ

Так, до забороненого відноситься паркування на залізничних переїздах, трамвайних коліях, на естакаді, мості, шляхопроводі чи під ним, у тунелі, ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутного транспорту або відповідного дорожнього знаку, ближче 10 м від дорожніх робіт, у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився.

Заборонено також лишати автомобіль ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій, на пішохідному переході та перехрестях чи ближче 10 м від них, крім випадків зупинки для надання переваги в русі.

При цьому, закон зобов’язує правоохоронців обов’язково фіксувати обставини, що послужили підставою для евакуації авто – в режимі фотозйомки або відеозапису та у відповідному протоколі про адміністративне правопорушення.

Крім того, інформація про тимчасове затримання транспортного засобу має невідкладно передаватися на мобільний номер та на адресу електронної пошти.

Згідно із законопроектом, порушення правил паркування транспортних засобів, в тому числі несплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування, тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковки.

Крім того, за необґрунтоване паркування в пільгових місцях передбачений штраф в 30-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковкою.

Закон забороняє інспекторам, які мають право притягати до відповідальності порушників, приймати готівкові кошти як плату за послуги паркування.