Інвалідне автохамство: як вінницькі водії відреагували на нові штрафи за паркування. ФОТОФАКТ

21:09
Автор: admin
Become a Patron!

Вінниця вже традиційно вважається містом, одним з найбільш дружніх до людей з інвалідністю. Інколи наше місто називають “Інклюзивною столицею України”, і саме вінничанка Раїса Панасюк стала уповноваженою уряду з питань захисту прав людей з інвалідністю.

Однак чи насправді поважають права таких людей самі вінничани? Зокрема – водії? Ми вирішили дізнатися, чи відреагували вінницькі шофери на новий закон, який посилює відповідальність за незаконне паркування на місцях, призначених для людей з інвалідністю. А головне – закон, який підвищує штрафи за такі порушення.

Відучора набрав чинності новий закон, який передбачає підвищені штрафи для водіїв, котрі паркуються на місцях, призначених для осіб з інвалідністю. Нормами закону передбачено, що за паркування на місцях, призначених для осіб з інвалідністю передбачається штраф від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1020 до 1700 грн. Раніше він складав від 225 до 500 гривень.

Наш кореспондент пройшовся середмістям Вінниці сьогодні по обіді, та побачив, що насправді у своїй більшості вінничани ігнорують вимоги закону, права земляків, які мають особливі потреби, і загалом – загальноприйняту мораль та здоровий ґлузд. Так само до речі, як і поліцейські: протягом “рейду” ми помітили близько десятка поліцейських екіпажів, які минали повз автомобілі, припарковані на місцях для людей з інвалідністю. “Копи” банально ігнорували порушення, попри те, що на жодному автомобілі (окрім одного виключення) не було відповідної наліпки: “За кермом – людина з інвалідністю”.

Вулиця Соборна, район “Скай парку”

Біля центрального міського ТЦ зазвичай переповнені паркувальні місця. Проте з двох наявних таких місць – лише одне було зайняте автомобілем: “Фольксваген” без відповідної наліпки. Побачивши, що журналіст фотографує авто, жінка, котра проходила неподалік, швидко зорієнтувалася та підійшла з поясненнями:

  • Так, на машині немає наліпки, тому що водій – не інвалід.Але він возить мене, а от у мене – інвалідність, – запевнила жінка. Щоправда, відповідного посвідчення не показала, та й візуально з нею ніби було все гаразд.

Проходимо далі кілька десятків метрів та помічаємо ще одну парковку біля костелу: тут також є місця для людей з інвалідністю, одне з яких – зайняте автомобілем “Субару” – без жодної наліпки.

Повертаємо на розі та йдемо в бік апеляційного суду: тут ми знайшли одне єдине місце для людей з інвалідністю і, – о, диво! – воно виявилося вільним!

Щоправда, поруч з ним припаркувалася “Таврія”(на тротуарі), і якщо на відповідне місце таки припаркується водій з інвалідністю – пішохідна зона виявиться заблокованою.

МакДональдс + міська рада

Ідемо в напрямку Майдану Незалежності, але проходимо повз парковку “МакДональдсу” на Соборній: тут лише одне паркувальне місце для людей з інвалідністю, і воно – зайняте величезним білим позашляховиком-“Мерседесом”. Звісно – жодних наліпок, водія на місці – теж.

Приходимо до парковки міської ради: тут – лише три паркувальних місця для людей з інвалідністю, вони – що логічно – розташовані найближче до будівлі. Саме тут ми знайшли єдиний автомобіль, котрий належить людині з інвалідністю, на лобовому склі – відповідна наліпка.

 

Інше місце – вільне, а от третє – зайняте ще одним джипом з “козирним” номером.

Соборна-2

Рухаємося далі вул. Соборною, і знову приємно дивуємося: біля магазину “Люксоптика”- два місця для інвалідів, та обидва – вільні!

Щоправда вже за кілька метрів повертаємося в “стару-добру Вінницю”: брендоване авто “Мотозагулу” прикаркувався на місці для інвалідів.

Ще далі – стоїть  “Ауді” безпосередньо біля місця, де в автобус змогла би потрапити людина на візку.

Але тепер – не потрапить і чекатиме, поки “автобидло” не перепаркується.

Обласна державна адміністрація

Найбільш печальна картина – біля вінницької ОДА: тут заставлені машинами абсолютно всі місця для людей з інвалідністю, на жодній з них – відповідних наліпок. Це не круті позашляховики, а звичайні “Волги” та “Газелі”.

Ще трохи далі – нахабно став автомобіль таксі служби “5777 – “Вимпел””: водій навіть вусом не повів, коли ми його фотографували.

Грушевського та Вежа

На вулиці Грушевського – аналогічна ситуація: жодного вільного місця для людей з інвалідністю: при нас приїхав молодий чоловік, який бадьоро вийшов з авто, без жодного натяку на візочок.

 

Так само – безпосередньо біля Вежі: тут вже автомобілі на “бляхах” зайняли всі місця для людей з інвалідністю.

 

У сухому залишку: судячи із сьогоднішнього рейду, імідж Вінниці як міста, дружнього до людей з інвалідністю – відчутно похитнувся. Більшість автомобілів, котрі займають місця для людей з інвалідністю – з номерами з вінницькою реєстрацією, а хамство водіїв насправді не залежить від класу автомобіля. Ще один сумний момент: поліція не реагує на такі порушення абсолютно жодним чином, хоча регулярні рейди по таким “автохамам” могли би значно посприяти наповненню міського бюджету.