ДБР завершило досудове розслідування щодо посадовців Вінницького ТЦК, викритих на хабарях від ухилянтів

17:41
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Судитимуть посадовців Вінницького ТЦК, викритих ДБР на хабарях від ухилянтів.

Як повідомляє Державне бюро розслідувань, працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо співробітників Вінницького об’єднаного міського ТЦК та СП, які за хабарі допомагали військовозобов’язаним чоловікам уникнути мобілізації та виїхати з країни.

Зловмисники “працювали” щонайменше з липня 2023 року до їх викриття правоохоронцями наприкінці вересня. За даними ДБР, коштувала одна довідка з вигаданим діагнозом 4 тисячі доларів.

Встановлено, що створив організовану злочинну групу офіцер відділення призову ТЦК. До групи входили двоє членів військово-лікарської комісії та один цивільний.

– Саме останній підшуковував бажаючих уникнути призову та отримував гроші від клієнтів. Чоловікам ставили вигадані діагнози, що давало можливість одержати довідку про непридатність та виїхати за кордон. «Прибуток» учасники групи ділили між собою, – йдеться у повідомленні ДБР.

 

 

У ході досудового розслідування встановлено, що окрім того офіцер за 1,5 тисячі доларів виключав замовників з електронної системи обліку чоловіків, яким видана повістка і які зобов’язані з’явитися у ТЦК для проходження медкомісії. Офіцер власноруч видаляв «потрібних» людей з бази, при цьому офіційно не маючи до неї відповідного доступу.

Лікарі та цивільна особа обвинувачуються у незаконному переправленні осіб через державний кордон України, сприяння їх вчиненню порадами, вказівками, наданням засобів та усунення перешкод, вчиненого з корисливих мотивів, організованою групою (ч. 3 ст. 332 КК України), а посадовець військкомату ще й у шахрайстві та закінченому замаху на підбурення до надання службовій особі неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 190 та ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 369 КК України).

Наразі службовці відсторонені від займаних посад. Всім фігурантам загрожує до 9 років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Вінницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.

Фото ДБР

Читайте також: На Вінниччині викрили зловмисників, які організували канал незаконного перетину ухилянтами державного кордону України

Читайте також: На Вінниччині лікар обласного лікувально-діагностичного центру організував масштабну схему ухилення від мобілізації

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.