На Вінниччині лікар обласного лікувально-діагностичного центру організував масштабну схему ухилення від мобілізації

14:15
Автор: Vежа
Become a Patron!

На Вінниччині 57-річний лікар обласного лікувально-діагностичного центру разом зі спільниками організував масштабну схему ухилення від мобілізації.

Як повідомляють на сайті Головного управління Нацполіції у Вінницькій області, він разом з іншими учасниками схеми пропонували військовозобов’язаним чоловікам зібрати пакет фіктивних медичних документів про непридатність до військової служби з подальшою можливістю виїзду за кордон.

Організатор схеми допомагав своїм «клієнтам» потрапити до його спільників. Зазначено, що учасників схеми було більше десяти. Серед них – посадовці обласної військово-лікарської комісії.

Попередньо, послугами фігуранта могли скористатись більш як 200 чоловіків. Після зустрічей чоловікам виносили фіктивні діагнози з висновком про тимчасову непридатність до військової служби.

Вартість «правильного» діагнозу становила від 3 до 10 тисяч доларів. На ціну послуг впливали термін та складність винесення діагнозу. Зловмисника затримали під час отримання ним неправомірної вигоди у розмірі 3000 доларів США.

Під час проведення обшуків у затриманого вилучили гроші, документацію, чорнові записи та комп’ютерну техніку.

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури 57-річному затриманому повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Крім цього, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації дій підозрюваного за ч. 2 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Наразі триває досудове розслідування.

Фото та відео – ГУ Нацполіції у Вінницькій області