“Червона калина” та “Молитва за Україну”: на вінницькій Вежі Артинова звучатимуть нові мелодії

14:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці змінюють мелодії, які лунають з Вежі Артинова. Йдеться про дві композиції, які змінять вже сьогодні. Також анонсовано зміни в тому, як звучатимуть звичні удари годинника на Вежі, – перед ними лунатиме коротенька мелодія. 

За повідомленням на Facebook-сторінці “Музею Вінниці”, замість “Подоляночки”, яка лунала о 15:00, звучатиме “Ой у лузі червона калина”. О 21-й годині, замість “Оди до радості”, звучатиме “Молитва за Україну”.

Гімн України, марш “Стяг” і “Щедрик” без змін залишаються на своїх місцях.

Про композиції

“Ой у лузі червона калина” в наш час стала однією з найвідоміших українських пісень у світі. За повідомленням істориків,  вважається, що її перший варіант було створено Степаном Чарнецьким та Михайлом Коссаком у 1914 році. Згодом вона перетворилась на неофіційний гімн легіону Українських січових стрільців (УСС).

У другій половині 1919 року частина “усусів” у складі Галицької Армії та інших формацій українського війська перебували у Вінниці. Можна припустити, що саме тоді ця пісня вперше лунала на наших теренах. Сьогодні ця пісня існує в декількох варіантах. Її переспівували десятки українських та закордонних виконавців. Тепер до переліку додасться і мелодія з Вежі Артинова, – кажуть в “Музеї Вінниці”. 

Нагадаємо, нещодавно вінницькі митці разом з військовослужбовцями заспівали “Ой у лузі червона калина”. Як це було – за ЦИМ посиланням.

Про іншу композицію – “Молитва за Україну” або ж “Боже Великий, Єдиний” – відомо, що вона створена Миколою Лисенком та Олександром Кониським у 1885 році.

Вона вважається духовним славнем України. Погодьтесь, зараз важко підібрати більш доречну композицію, щоб завершувати свій день, – зазначають історики. 

До слова, напередодні, 24 квітня, з нагоди Великодня військовий оркестр з артистами виконав спільну молитву за Україну. Відео та деталі – за ЦИМ посиланням.

Також в “Музеї Вінниці” анонсують зміни в звичному звучанні ударів годинника на Вежі. Тепер перед ними лунатиме коротенька мелодія, що є обробленою і трохи переосмисленою частиною музичних позивних вінницького радіо, які звучали в ефірі ще наприкінці 1990-х.

Як ви знаєте, щогодини протягом дня годинник на Вежі “відбиває” точний час. Один удар о 13-й годині, два о 14-й і так далі. Відтепер перед цими ударами звучатиме коротенька мелодія. Це оброблена і трохи переосмислена частина музичних позивних вінницького радіо, які ще наприкінці 1990-х використовувались в ефірі. Музичні позивні на радіо це щось на зразок музичної заставки, яку вмикають на початку мовлення або використовують як перебивку. Висловлюємо щиру подяку за волонтерську допомогу в обробці композицій та технічному супроводі Назарію Давидовському, Миколі Андрущенку та Володимиру Бахнівському, – кажуть в “Музеї Вінниці”. 

____

Нагадаємо, це не вперше, коли на Вежі Артинова змінюють мелодії. Зокрема, п’ять мелодій почали звучати від вересня минулого року. Згодом історики розповіли, про які саме композиції йдеться.

В грудні мелодії на Вежі також оновлювали. В “репертуарі” з’явились кілька різдвяних композицій.

Головне фото – Миколи Геркалюка, відео – з Facebook-сторінки Сергія Моргунова

Читайте також: У Вінниці на Вежі Артинова оновили мелодії – тепер їх п’ять. ВІДЕО

Читайте також: «Ода до радості» та «Подоляночка»: які нові мелодії лунатимуть з вінницької Вежі Артинова

Читайте також: На вінницькій Вежі Артинова оновили мелодії з нагоди зимових свят

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.