«Ода до радості» та «Подоляночка»: які нові мелодії лунатимуть з вінницької Вежі Артинова

18:54
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

 У Вінниці на День міста оновили мелодії на Вежі Артинова, що в середмісті. Відтепер окрім Щедрика та Гімну України з головного символу міста звучатиме марш “Стяг” часів Української революції, “Подоляночка” та “Ода до радості”, яка є гімном Євросоюзу. 

Про це на своїй фейсбук-сторінці пише Центр історії Вінниці. “Висловлюємо щиру подяку Назарію Давидовському та Миколі Андрущенку за допомогу у створенні мелодій”, – пише Центр.

Відтак, щоденно з головного годинника міста можна почути:

9:00 – Гімн України. Тут пояснення, однозначно, зайві;

12:00 – марш “Стяг”. Це популярна композиція часів Української революції 1917-21 років. Слова до неї написав Борис Грінченко, а от музика була народною. Вже в наш час лідер гурту “Хорея козацька” Тарас Компаніченко реконструював цей марш. Саме на основі його реконструкції була створена мелодія для вінницької Вежі;

15:00 – “Подоляночка”. Це весняна обрядова пісня-гра. Завдяки назві вона у багатьох безпосередньо асоціюється з Поділлям;

18:00 – “Щедрик”. Як і гімн, ця мелодія вже лунала раніше з Вежі. Ми всього лиш додали більш поліфонічну версію знаменитої композиції;

21:00 – “Ода до радості”. Спершу це був вірш Фрідріха Шиллера, а згодом Людвіг ван Бетховен поклав його на музику і включив до складу завершальної частини Дев’ятої симфонії. В наш час “Ода до радості” (безпосередньо мелодія) є гімном Євросоюзу.

Окрім цього Центр повідомляє, що замість старого обладнання на Вежі наразі встановлено чотири сучасні колонки та один підсилювач.

Нагадаємо, що вперше легендарний твір всесвітньовідомого вінничанина Миколи Леонтовича – “Щедрик” – пролунав на Вінницькій вежі 1 грудня 2016 року. Детальніше про це  – ТУТ.

Фото – Центр історії Вінниці

Читайте також: На Вежу Артинова у Вінниці встановили новий прапор з виправленим гербом

Читайте також: Вежу Артинова у Вінниці передають на баланс Центру історії Вінниці

Читайте також: Дві сторони однієї Вежі: що всередині головного символу Вінниці?

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.