“Бур’яни по коліно”: у “Зеленбуді” пояснили, чому у Вінниці не буде “мавританських газонів”. ФОТО

12:12
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У “Вінницязеленбуді” вступили у дискусію з місцевими урбаністами та пояснили, чому газони типу “бур’яни по коліно”, як у Берліні, – не для нашого міста. Головним аргументом стало те, що за ними набагато важче доглядати.

На фейсбук-сторінці комунального підприємства повідомили, що в одній з груп Вінниці помітили пост про те, що: “У Берліні на вулицях, пустирях, розділових смугах і узбіччях доріг часто можна зустріти газони формату “бур’яни по коліно”. Це спеціальний “ландшафтний газон” з суміші однорічних, диких трав і\або невибагливих сортів”.

Зазначимо, що репост допису, про який йдеться, у групі “Urban Про Місто” зробив радник мера Вінниці Віктор Перлов. Зокрема він зазначив, що “багатолітні рослини найбільш сталий спосіб озеленення міста”, адже, по-перше, не потребують особливого догляду та поливу, а по друге гарно поглинають вологу та регулюють мікроклімат”.

Цей допис зібрав кілька десятків коментарів, як на підтримку такої ідеї, так і проти. Водночас у “Вінницязеленбуді” подякували небайдужим урбаністам, які стежать за новими тенденціями у сфері озеленення міст, але зазначили, що на їхню думку, так званий “мавританський газон” є недоречним на території міста, адже має ряд недоліків у догляді, створенні та утриманні.

Багато хто наголошує, що травостій не потрібно підсівати, але це не так, ряд однорічних квітів, цибулькових, потрібно підсівати щороку, за для того, щоб газон не втратив свою декоративність і не перетворився в “хащі”, повідомили у комунальному підприємстві. Крім того, необхідно враховувати, що різноманіття квітучих трав приваблює не тільки метеликів, а й бджіл, ос і джмелів, а пилок деяких рослин є сильним алергеном.

Також у “Вінницязеленбуд” зазначили, що бур’яни на такому типі газону потрібно видаляти винятково вручну, що є основною складністю в його вирощуванні. Крім того, на переконання комунальників, це не практично, адже “якщо у вас є маленькі діти, то пограти, або просто походити по зеленій травичці їм буде не просто.”

1. Приклад того, як бачать газони міста у “Вінницязеленбуді”

Фото – facebook.com/vinzelenbud 

2. Приклад газонів у Берліні (Німеччина)

Фото – facebook.com/vinzelenbud

У комунальному підприємстві кажуть, що їм дуже важлива думка вінничан, і закликають долучитися до дискусії. Запропонувати свої ідеї чи висловити зауваження можна на офіційній фейсбук-сторінці “Вінницязеленбуд” під відповідним дописом за ЦИМ посиланням.

Мавританський газон є сумішшю насіння, що складається з багаторічних трав газонного типу та суміші диких лугових і польових квітів (джерело gazon.ua). Особливістю цього прекрасного газону є дивна властивість, протягом літа міняти квіткові “візерунки”. […]  Він істотно відрізняється від звичного нам звичайного газону, тому складається з багаторічних і однорічних рослин, розсаджених в хаотичному порядку. […] Хоча на перший погляд догляд за мавританським газоном не вимагає важкої праці, тому що на ньому ростуть звичні нам рослини, це не означає, що так воно є насправді. Для того, що б вид мавританського газону був розкішним і привертав увагу гостей, необхідно ретельно стежити за поливом і цвітінням рослин (джерело sad.ukr.bio).

Головне фото з фейсбук-сторінки Сергія Чєбозєкова

Читайте також: У Центральному парку Вінниці розквітли 40 тисяч тюльпанів. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: “Так правильно”: у лікарні імені Пирогова прокоментували “радикальне” обрізання дерев. ФОТО

Читайте також: У центрі Вінниці з’явилася скульптура мавпи з мавпеням. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.