“Так правильно”: у лікарні імені Пирогова прокоментували “радикальне” обрізання дерев. ФОТО

13:32
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

На території Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова обрізали частину тамтешніх дерев, залишивши в більшості випадків лише стовбури. Таке “омолодження” викликало негативне ставлення не лише містян, але й окремих представників влади.

Зокрема, Віктор Перлов, урбаніст та радник міського голови, виклав на своїй фейсбук-сторінці пост з фото “оновлених” дерев. На його думку, після двох таких “омолоджень” від дерев зазвичай залишається лише пеньок.

В публікації та коментарях до неї обурюються таким “знищенням зелених насаджень” в місті та не естетичним виглядом “оновлених” дерев. Ми вирішили дізнатись, чому дерева на території лікарні вирішили обрізати саме так й зв’язались спершу з одним із відповідальних чиновників за благоустрій Вінниці.

Так, Володимир Ніценко, директор Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради зазначив, що деревами на території загального користування займається МКП “Зеленбуд”,  а також “Вінницяобленерго” (у випадку, якщо дерева заважають електромережі). Однак, чиновник підкреслив, що рішення про такий редизайн зелених насаджень мало прийняти керівництво лікарні імені Пирогова, адже заклад не перебуває на балансі міста.

   

Дійсно, як розповів Vежі Володимир Яніцький, заступник директора Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова з технічних питань, обрізка дерев здійснювалась за результатами оголошеного тендеру ТОВ “Промислова та екологічна безпека” з Кривого Рогу. Щодо причин обрізки понад 50 лип на території лікарні, заступник директора зазначив наступне:

Це була санітарна обрізка. Липа обрізається зверху, бо вона росте вгору метри три чотири, рве та плутає електропроводку й впирається під дах – пояснює пан Яніцький, підкресливши, що “так правильно”, а рекомендації щодо такої обрізки дерев дає “Зеленбуд”.

Натомість, Володимир Ніценко зазначає,  що заборонив “Зеленбуду” “радикальну” обрізку дерев. З його слів, така обрізка зазвичай здійснюється, якщо дерево вже й так помирає. А у випадку такого “омолодження” воно або остаточно вмирає, або дає старт для життя. І хоча в деяких західних країнах, зокрема іспанській Барселоні та Франції, такий підхід приймається, у міській раді відмовились від “радикальної” обрізки.

  

Загалом, очевидно, що з практичної необхідності дерева варто своєчасно чистити. Однак, так само очевидно, що самі лише кількаметрові стовбури дерев навряд чи можуть своїм виглядом викликати естетичне задоволення в містян.

Фото Ольги Мірошниченко

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.