Біля парку Дружби народів планують створити близько 150 місць для паркування

13:51
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Біля парку Дружби народів у Вінниці планують створити близько 150 місць для паркування, а також впорядкувати зупинки громадського транспорту. Для цього звузять проїжджу частину.

Про нові паркомісця кілька днів тому на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Віктор Перлов, урбаніст і позаштатний радник міського голови Вінниці з питань безпеки руху та сталої мобільності. Наразі ж біля парку облаштовують бордюри та оновлюють тротуар.

Ще трохи хороших новин для мешканців міста. Відновлюється хідник по вулиці Андрія Первозванного вздовж “Парку Дружби”. Вже майже завершена ділянка від Юності до Космонавтів. Встановлюються бордюри та готується основа від Космонавтів до вул. 600-річчя. За дорученням міського голови опрацьовуємо варіант створення майже 150 додаткових місць для паркування на вул. Первозванного для відвідувачів парку Дружби, – написав Віктор Перлов.

Фото – Victor Perlov

У коментарі Vежі він уточнив, що макету розміщення паркувальних місць чи схеми організації дорожнього руху поки немає, над цим саме працюють. Однак зазначив, що попередньо 150 місць для паркування планують облаштувати з боку парку на відрізку від проспекту Юності до вулиці 600-річчя. Для цього там звузять проїжджу частину вулиці А. Первозванного, яка має смуги руху надлишкової ширини.

Концептуально проговорювалося [що паркомісця будуть] зі сторони парку, але має розроблятися схема організації дорожнього руху (з поліцією, з Департаментом транспорту), і тоді буде вирішено остаточно, яка саме конфігурація всього цього буде. Але з точки зору пропускної здатності, все залишається абсолютно те саме дві смуги руху. Єдине що там ще з’являться місця для паркування і нормальні місця для зупинки громадського транспорту, – зазначив Віктор Перлов.

Графіка – google.com.ua/maps

Фахівець пояснив, що наразі ширина проїжджої частини по вулиці Андрія Первозванного 9 метрів, що не відповідає стандартам і нормам ДБН. Тобто цього цілком достатньо не лише для двох смуг руху, а й для того, щоб там облаштувати місця для паркування.

– Загалом планується по всій довжині вулиці в межах проїжджої частини впорядкування ширини смуг і облаштування близько 150 місць для паркування. Насправді ж в парк є три входи з боку [вулиці] Андрія Первозванного… І ці місця для паркування мають бути розосереджені таким чином, щоб відвідувачі могли під’їхати та відпочити в парку, – розповів Віктор Перлов.

Коли там нанесуть нову розмітку, говорити зарано, адже для цього потрібно розробити нову схему організації дорожнього руху. Якщо це зроблять швидко, і осінь буде довгою і теплою, нові паркомісця можуть з’явитися на кінець листопада – на початку грудня. Але скоріш за все, зі слів Віктора Перлова, це станеться навесні, бо для нанесення дорожньої розмітки, щоб вона добре трималася, потрібні відповідні умови – погода має бути теплою і сухою.

Віктор Перлов. Фото з архіву

Нагадаємо, що у вінницькому парку Дружби народів планують створити “Міжнародний Тематичний Парк”, який буде включено до міжнародних туристичних систем “Тематичні Парки світу”. Про це стало відомо з рішення Вінницького міського виконкому – №1621 від 13 серпня 2020 року. Та якою буде тематика цього парку, поки що не відомо.  Зазначимо, що тематичні парки – це центри сімейного відпочинку і розваг. Одними з найвідоміших таких парків є “Disneyland”, “LegoLand”, “Dreamworld” та інші. Детальніше про це – ТУТ. 

Також у Вінниці планують створити понад 4 тисячі додаткових місць для зупинки та стоянки транспортних засобів у різних районах міста. В тому числі паркомісця передбачені для водіїв таксі та людей з інвалідністю. Детальніше про це ТУТ

Ілюстративне фото – vesti.dp.ua

Читайте також: П’ять місць зайнятих, одне – вільне: наскільки завантажені парковки в центрі Вінниці. ГРАФІКА

Читайте також: Нові парковки Вінниці матимуть мінімум 5% місць із зарядками для електрокарів

Читайте також: Велосипедні хаби, водний транспорт і платні парковки: у Вінниці обговорили транспорт і мобільність до 2030 року

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.