Нові парковки Вінниці матимуть мінімум 5% місць із зарядками для електрокарів

14:41
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вже з липня не менше 5% машиномісць на нових парковках Вінниці будуть облаштовувати електричними зарядками. Це є обов’язковою вимогою у нових змінах до Державних будівельних норм В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів».

На сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства повідомили,  що ці зміни вступають в дію з 1 липня 2019 року.

– За минулий рік у світі було куплено близько 2,1 мільйонів нових електрокарів. Для прикладу, у Норвегії – лідері серед країн Європи, було продано 73 тисячі електромобілів, тобто, кожне друге придбане авто було електричним. Думаю, що вже в найближчі 5-10 років весь світ повністю перейде на електрокари, – зазначив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. – Так, це не відбудеться одномоментно, тому потрібно готуватися до цього вже зараз. Тому в нових змінах до ДБН щодо автостоянок ми передбачили обов’язково влаштовувати на парковках, що проектуються, мінімум 5% машиномісць із зарядками для електромобілів.

Парцхаладзе підкреслив, що цей відсоток планується поступово збільшувати, щоб до 2030 року всі 100% машиномісць на стоянках в Україні вже були оснащені електрозарядками.

Читайте також: За 2018 рік кількість електромобілів на Вінниччині зросла майже втричі 

– Поки що у нас немає замовлень на проектування парковок, але на майбутнє, при новому проектуванні, ми будемо ці вимоги враховувати в обов’язковому порядку, – розповів Володимир Ніценко, директор Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.

Також він зазначив, що електрозарядки для автомобілів будуть встановлювати за кошт замовника.

– Є різні форми фінансування: це можуть бути, як приватні кошти, це може бути й міський бюджет, можуть бути інвестиційні угоди – все залежатиме від того, хто є замовником проектування і будівництва проекту, – зазначив Володимир Ніценко.

Читайте також: У Вінниці власники електрокарів облаштували десяту зарядну станцію

Згідно зі змінами до ДБН, не менше ніж 5% машиномісць від загальної кількості у гаражах та автостоянках необхідно виділяти для облаштування зарядними пристроями для паркування транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома). Зміни до ДБН розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП». Вони були опубліковані 29 березня в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №3/2019 і вступають в дію з 1 липня цього року.

У повідомленні йдеться, що ці зміни пов’язані з великою популяризацією електрокарів, яка очікується в найближчі роки. Так, за даними аналітиків німецького Центру управління автомобільним бізнесом (САМ), стрімке зростання кількості електрокарів прогнозується вже у 2020 році, так як саме на цей рік автовиробники запланували вихід на ринок багатьох нових моделей електромобілів.

Для зручності водіїв електрокарів існує всесвітня карта PlugShare, де відмічені всі зарядні станції. Там можна побачити наскільки потужна станція, чи підійде зарядний пристрій до вашого авто, подивитися відгуки та фото.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Читайте також: “Це інша філософія життя”: чому вінничани пересідають на електроавтомобілі 

Фото – itc.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.