Багато зелені, лави та екран для показів: у Вінниці презентували проєкти-претенденти реконструкції простору біля музею Коцюбинського. ФОТО

13:07
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Сьогодні, 19 липня, у Вінниці показали, як може виглядати громадський простір біля музею Коцюбинського, що на Замості. Ідеться про сад біля музею, площу з пам’ятником та дитячий майданчик поруч.

Нагадаємо, у Вінниці цього квітня анонсували початок Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома». Учасниками конкурсу могли стати фахівці у галузі урбаністики, архітектури, ландшафтної архітектури та інших суміжних творчих професій.

Сьогодні ж в холі міської ради представили дев’ять проєктних рішень з ревіталізації та переосмислення простору біля музею Коцюбинського, три з яких – переходять в другий тур.

 

 

 

В другому турі учасники деталізують інформацію зокрема про навігацію, транспортну розв’язку, паркування транспорту, зокрема екскурсійного автобуса, визначення геометрії доріжок та розподіл зон, як розповіла Vежі Марія Царук, менеджерка проєктів Інституту розвитку міст, відділ урбаністки:

– Одне із завдань конкурсу – зробити музей більш помітним, щоб він читався з вулиці Коцюбинського і туристи не блукали. 

 

 

 

Зазначимо, що цей проєкт триває паралельно з реконструкцією будівлі самого музею. Організатори конкурсу зазначають, що це велика робота, яка передбачає не лише реконструкцію, але й повне переосмислення простору та самої постаті письменника.

– Дуже пощастило, що саме цій частинці Вінниці випала така нагода бути на архітектурному конкурсі, – каже Вікторія Кравчук, керівниці відділу урбаністики КП «Інститут розвитку міст». –  У нас у Вінниці є багато територій,  але на архітектурний конкурс попадають лише деякі частинки. Це надзвичайно глибоке пропрацювання, велика підготовка. Ще до архітектурного конкурсу було проведено велике дослідження, багато спілкування з мешканцями та зацікавленими сторонами. І коли люди, які будуть користуватися цим простором, будуть проводити там свої події, вони мають можливість бути залученими до процесу створення.

Усі з проєктних рішень, що пройшли в другий етап, виглядають дуже зеленими – на візуалізації помітно багато дерев та газону, “на якому можна сидіти”.  Окрім цього, передбачені лави, дитячий майданчик, переносні легкі меблі, покрокові доріжки та інше. Пам’ятник Коцюбинського теж пропонують “озеленити” – на одному проєкті він розташований повністю між дерев, на іншому – оточений клумбою зі збереженням бетонної площі навколо.

Також на одному з проєктів передбачний екран для “показу відео про письменників та природу”, тераси ресторанів та переносні легкі меблі. “Багато уваги приділяється зеленому каркасу, присутності Коцюбинського” – кажуть організатори. Що також приємно виділяється на одному з проєктів  – це відсутність загорожі між площею з пам’ятником та садом біля музею.

Проєкти, які пройшли в другий тур

 

 

 

 

 

Учасники подавали свої роботи з квітня по червень цього року, переможця оголосять на початку вересня. Наразі троє учасників, які перейшли до другого туру, будуть деталізувати свої проєкти, таким чином змагаючись за перемогу. Усі три учасники отримають премії: перше місце – 90 тисяч гривень,  друге – 80 тисяч, третє –  70.

Експозицію можна буде побачити в холі міської ради до 30 липня 2021 року. Також зауважимо, що одним із членів журі є правнук Коцюбинського Ігор Коцюбинський, директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М.М Коцюбинського. Зазначимо, що для журі автори  проєктів залишаються анонімними.

Презентація відбулася за участі Максима Філанчука, директор департаменту культури ВМР, Олександра Вешелені, директора департаменту маркетингу міста та туризму ВМР, Лариси Кравченко, директорки Вінницького літературно-меморіального музею М. Коцюбинського, Євгена Совінського, головного архітектора міста, та Вікторії Кравчук, керівниці відділу урбаністики КП «Інститут розвитку міст».

Замовник конкурсу – департамент містобудування та архітектури ВМР. Організатори – КП «Інститут розвитку міст», департамент маркетингу міста та туризму, департамент культури ВМР, Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського.

Конкурс проводиться за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Фото Марини Сербінович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також: 300 тисяч на проекти: у Вінниці стартував архітектурний конкурс “Коцюбинський вдома”

Читайте також: «Найбільший культурний проект року»: як реставрують музей Коцюбинського у Вінниці. ВІДЕО

Читайте також: У Вінниці розпочалось опитування містян щодо території архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома»

Читайте також: «Співробітники музею ахнули»: у Вінниці виявили новий напис на пам’ятній таблиці музею Коцюбинського

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.