300 тисяч на проекти: у Вінниці стартував архітектурний конкурс “Коцюбинський вдома”

19:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці стартував всеукраїнський архітектурний конкурс  “Коцюбинський вдома”. Загальний преміальний фонд – 300 тисяч гривень.

Як повідомили на сайті Вінницької міської ради метою цього конкурсу стане розробка проєкту з оновлення простору біля музею Михайла Михайловича Коцюбинського. Прийом заявок триватиме до 30 квітня, а учасниками конкурсу можуть стати фахівці у галузі урбаністики, архітектури, ландшафтної архітектури та інших суміжних творчих професій.

– Метою архітектурного конкурсу стане розробка проєкту, в результаті якого будуть об’єднані спільною концепцією та отримають новий вигляд сад меморіального музею, площа з пам’ятником і дитячий майданчик, що розташований поряд. Цей простір може стати не лише сучасною відпочинковою зоною для мешканців та гостей міста, а й привабливою туристичною локацією, що буде знайомити з постаттю Сонцепоклонника, – зазначають у міській раді. 

Відомо, що після завершення конкурсу (восени цього року) команди, чиї архітектурні проєкти журі визнає найкращими, отримають премії. Розмір першої премії ― 90 тисяч гривень, другої ― 80 тисяч гривень, третьої ― 70 тисяч гривень. Також у конкурсі встановлено дві заохочувальні премії розміром 30 тисяч гривень кожна, що можуть бути присвоєні у першому турі за рішенням журі. Загальний преміальний фонд – 300 тисяч гривень.

– Головне завдання конкурсу – знайти оригінальні творчі рішення (архітектурні, ландшафтні, смислові й ідейні включно), репрезентувавши Коцюбинського на його рідній території, – зазначив Олександр Вешелені, директор Департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради. 

– А головне завдання найближчих років для колективу музею та всієї вінницької громади – підсилити культурний потенціал імені Коцюбинського, його спадщини, його зв’язку з нашим містом. Зробити це місце, цей простір ще більш привабливим як для вінничан, так і для туристів.

До участі в конкурсі запрошують фахівців у галузі урбаністики, архітектури, ландшафтної архітектури й інших суміжних творчих професій до участі у цьому проєкті. Повідомляється, що вдало підсилити команду, яка захоче долучитися до конкурсу, зможуть письменники, літературознавці, художники й інші фахівці історії та мистецтва, які допоможуть розкрити у просторі особистість Коцюбинського.

– Архітектурний конкурс – найкращий шлях, що дає можливість обрати найбільш влучне рішення для цієї території. У результаті реалізації проєкту місто отримає людиноцентричний громадський простір, зручний для кожного вінничанина та гостя міста, наповненого мистецькими змістами, – зазначила Вікторія Кравчук, керівниця відділу урбаністики КП “Інститут розвитку міст”.

Ознайомитися з програмою та умовами можна на сторінці конкурсу на сайті Вінницької міської ради за ЦИМ посиланням. Там же розміщена реєстраційна форма, яку потенційні учасники мають заповнити до 30 квітня.

Детальніше з програмою та умовами конкурсу можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.  А звернутися до організаторів за роз’ясненнями можна через електронну адресу: [email protected]

Замовник архітектурного конкурсу – департамент містобудування та архітектури Вінницької міської ради. Організатори: КП «Інститут розвитку міст», департамент маркетингу міста та туризму і департамент культури Вінницької міської ради, Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського. Конкурс проводиться за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: «Найбільший культурний проект року»: як реставрують музей Коцюбинського у Вінниці. ВІДЕО

Читайте також: Коцюбинський і Камю поєднані ланцюгами і мотузкою: у Вінниці вперше відбувся перформанс-дискусія

Читайте також: У Вінниці планують відкрити “соціальний” ресторан “Коцюбинський 220”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.