Активістці партії Шарія винесли вирок за спалення декоративного трамваю в центрі Вінниці

18:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 25 лютого, у Вінницькому міському суді винесли вирок Алісі Виноградовій та Івану Войтенку. Їм обом присудили по кілька років обмеження волі та зобов’язали відшкодувати понад 71 тисячу гривень за те, що в листопаді 2017 року спалили декоративний трамвайчик у центрі Вінниці.

Нагадаємо, що Аліса Виноградова є учасницею руху “Femen” та членкинею “Партії Шарія”, якого підозрюють у держзраді та якого СБУ оголосила в розшук.

У Вінниці її судили за те, що в листопаді 2017 року вона підпалила декоративний трамвайчик біля магазину “Roshen”. Як пояснила сама Виноградова, акція була спрямована проти Петра Порошенка та його бізнесу. Другим обвинуваченим у справі є вінничанин Іван Войтенко, який спершу був свідком події, але потім вирішив долучитися до “акції”.

 

Хлопець пояснював, що таким чином хотів привернути увагу Виноградової. З його слів, після того, як дівчина почала обливати трамвайчик незрозумілою для хлопця речовиною (він нібито не зрозумів, чим обливають трамвайчик), він, для привернення уваги Аліси Виноградової присів та “чиркнув запальничкою” і трамвайчик “неочікувано спалахнув”.

До суду справу передали 11 січня 2018 року, і обох судили за частиною 2 статті 296 – хуліганство, вчинене групою осіб. Розгляд справи неодноразово переносився та відкладався з різноманітних причин: суддя перебував у нарадчій кімнаті або не приходили свідки, хворіла Виноградова, була відсутня експертна оцінка ціни “трамвайчика, тощо.

 

Таємний суд

Однак сьогодні, 25 лютого, у справі винесли вирок. Примітно, що про це журналісти дізналися вже по факту із публікацій ЗМІ, які посилалися на одне з проросійських видань. Адже у розкладі засідань Вінницького міського суду на офіційному сайті установи розгляду цієї справи 25 лютого не значилося.

Намагаючись дізнатися деталі у прес-службі суду, журналісти стикнулися з ігноруванням телефонних запитів та, як на нашу думку, намаганням приховати інформацію про деталі розгляду та оголошення вироку. Після тривалих невдалих спроб зв’язатися з прес-службою суду (де просто не брали слухавку), представниця прес-служби зрештою повідомила нашому виданню, що таке засідання дійсно відбулося сьогодні. На уточнююче запитання, чому засідання не було анонсовано на офіційному сайті суду, в прес-службі плутано намагалися пояснити що “суд переносили” і вони “не зобов’язані анонсувати засідання, коли суддя перебуває в нарадчій кімнаті”. Хоча згідно із п. 1 ст. 376 КПК України, “судове рішення проголошується прилюдно”.

Нагадаємо, що кілька днів тому журналістів взагалі не пустили до приміщення суду, де розглядалась справа про масове вбивство у Вінниці.

Зрештою лише після 17:30 на сайті суду з’явилося повідомлення, де було зазначено, що “суд визнав дівчину та її співучасника винними та призначив покарання у виді 2 та 3 років обмеження волі. Також суд стягнув з обвинувачених в рівних долях 71733, 19 гривень майнової шкоди, спричиненої злочином”. Наразі, вирок ще не набрав законної сили.

 

Зауважимо, що в опублікованому проросійським виданням фото  документу зазначається, Алісі Виноградовій призначили покарання у виді двох років обмеження волі, а  Івану Войтенку –  у виді трьох років обмеження волі (обтяжуючою обставиною йому визнали стан алкогольного сп’яніння)

Крім цього суд ухвалив стягнути з Виноградової та Войтенка в рівних долях на користь дочірнього підприємства “Ізюмінка” на суму 71 тисяча 773 гривні і 19 копійок майнової шкоди, завданої злочином. Також вони повинні сплатити на користь держави витрати за проведення експертних досліджень та експертиз  – 15 тисяч 733 гривні і 16 копійок (в рівних долях).

Зазначається, що на вирок суду може бути подана апеляція до Вінницького апеляційного суду протягом 30 діб з моменту його проголошення.

Як повідомлялося раніше, Прокуратура назвала злочин Виноградової як такий, що вчинений зі “зневагою до суспільства та норм моралі”, адже місце підпалу знаходиться “у центрі міста, навпроти двох церков”, що очевидно апелювало до вигляду жінки під час підпалу – вона була роздягнена до поясу. Аліса Виноградова розцінила такі звинувачення як “сексизм та мізогінію”.

Фото з архіву

Читайте також: Аліса і російська пропаганда: хто і для кого спалив дитячий трамвай у Вінниці? ВІДЕО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.