“Аби не наробити помилок”: що дасть Вінниці угода з польським технопарком

19:44
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінниця буде співпрацювати з Келецьким технологічним парком у сфері розвитку підприємництва, сприяння інноваціям та підвищення технологічного рівня підприємств. Зокрема ця угода передбачає програми обміну знаннями, проектами і стартапами з польськими партнерами.

Угоду про співпрацю 31 серпня підписали вінницький міський голова Сергій Моргунов і президент міста Кельце Войчех Любавський під час візиту вінницької делегації до Польщі.

На офіційній сторінці комунального підприємства «Вінницький муніципальний центр інновацій» у Фейсбук зазначили, що це знакова подія, адже у місті працюють над створенням першого в Україні муніципального Інноваційно-технологічного парку, тому успішний 10-річний досвід польських партнерів стане дуже доречним.

Відомо, що вінницький технопарк має стати головним міським осередком, який буде виконувати функції «інкубатору стартапів», а також допоможе інтеграції наукових, бізнесових та студентських середовищ Вінниці.

Читайте також: Як виглядатиме вінницький технопарк. ГРАФІКА 

Наразі у місті працюють над створенням його концепції і над виготовленням проектно-кошторисної документації, а розташувати технопарк планують на території заводу «Кристал» (вулиця 600-річчя, 21).

 

– Співпраця з Келецьким технопарком у першу чергу направлена на те, щоб ми не наробили помилок, – розповів Віталій Погосян, директор департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради. – Бо в Україні ще немає досвіду зі створення муніципальних технопарків (вінницький буде першим), і нам потрібно знати, чи правильно ми робимо інфраструктуру, які послуги там потрібно розвивати, чи які не потрібно, які тенденції існують у світовому розвитку стартапів…

Це дуже складний процес і враховуючи те, що наші міста товаришують вже 60 років, Келецький технопарк пішов нам на зустріч. Польські партнери, коли приймали рішення про його створення, об’їздили дуже багато технопарків у різних країнах світу і перейняли найкращий досвід. Маючи такі дружні стосунки, ми візьмемо від Келецького технопарку все найкраще зразу, але адаптуємо до вимог нашого законодавства і потреб сьогоднішнього часу.

ДОВІДКА: Келецький технологічний парк створили у Польщі в 2008 році за підтримки Європейського Союзу. Він пропонує 20 гектарів повністю розвинених інвестиційних площ і поділяється на дві області економічної діяльності: технологічний інкубатор і технологічний центр.

Читайте також: Гройсман створив «Вінницький індустріальний парк» 

Віталій Погосян також зазначив, що угода про співпрацю дає можливість створювати програми щодо обміну знаннями, проектами і стартапами між Келецьким і Вінницьким технопарками.

Читайте також: «Вінниця готується до майбутнього»: опублікували промо-ролик вінницького технопарку. ВІДЕО 

– Що мене вразило у їхньому технопарку і до чого ми будемо прагнути у Вінниці, це побудова офісних центрів класу А і виробничих приміщень, куди мужуть заходити як великі бізнеси (і розставляти тільки своє обладнання і виготовляти продукцію), так і початківці, які зможуть отримати перше робоче місце і різноманітні послуги, яких їм дуже не вистачає на старті бізнесової діяльності, – поділився Віталій Погосян.

– У нас такого ще немає, а створення Вінницького інноваційно-технологічного парку якраз має дати поштовх з розвитку підприємництва, інновацій, креативної економіки і айті-стартапів. Є багато прикладів компаній світового рівня, які починали з того, що складати перші плати і комп’ютери в гаражах. Ми ж хочемо створити майданчик, на якому молоді науковці та іноватори зможуть такі самі ідеї генерувати у Вінниці, і які зможуть бути корисними не тільки в Україні, а й у всьому світі. А найважливіше – це інфраструктура, яка буде підтримувати і розвивати всю економіку міста.

Фото – зі сторінки КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» у Фейсбук

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.