Державна екологічна інспекція у Вінницькій області подала позов на ДП “Тростянецький спиртовий завод”. Вони повторно звернулися до Вінницького окружного адміністративного суду щодо заборони використання підприємством полів фільтрації (бардо поля).
У Держекоінспекції зазначили, що це вже не перший такий позов, адже Вінницький окружний адміністративний суд ще 5 березня 2019 року зобов’язав “Тростянецький спиртовий завод” виконати вимоги Припису, виданого Інспекцією 18 жовтня 2018 року. І оскільки судове рішення підприємством в добровільному порядку не виконувалося, Інспекція звернулася до Тростянецького районного відділу ДВС ГТУЮ у Вінницькій області щодо відкриття виконавчого провадження по справі.
Станом на сьогодні судове рішення в повному обсязі не виконано. Підприємство продовжує здійснювати роботу з порушенням вимог природоохоронного законодавства, тому це стало підставою для повторного звернення до суду, – пояснили в Інспекції.
Про результати розгляду справи громадськість обіцяють проінформувати додатково.
Нагадаємо, що справа “Тростянецького спиртзаводу” не обмежується лише цими позовами, адже підприємство звинувачують у масовому забрудненні навколишнього середовища.
Хронологія забруднення та протестів
– У червні 2019 року в Тростянці відбулися протести проти нестерпного смороду від викидів місцевого спиртового заводу. Виникла загроза екологічної катастрофи внаслідок діяльності підприємства. Зокрема йшлося про перевищення допустимої норми парів сірководню в атмосфері, що може викликати отруєння, задуху, чхання, нежить та алергію.
Мітинги, перекриття доріг та флешмоби в соціальних мережах були покликані привернути увагу влади та змусити її заборонити підприємству працювати без належних очисних споруд.
– 20 червня. Відбулося засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де було прийнято рішення призупинити діяльність державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод» до повного усунення наслідків екологічної катастрофи та вжиття заходів по усуненню всіх недоліків по переробці відходів, а також підготувати відповідні звернення до Міністерства АПК та «Укрспирту» щодо врегулювання даної проблеми.
– 25 червня. Жителі смт Тростянець вийшли на безстрокову акцію проти роботи державного підприємства “Тростянецький спиртовий завод”. Причина: невиконання, на думку жителів, рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про призупинення роботи заводу.
– 28 червня. Завод фактично припинив працювати завдяки тростянецькій громаді, яка не давала завозити необхідні матеріали для роботи заводу (зі слів мешканців). Протести продовжилися.
– 4 липня. В.о. директора ДП «Тростянецький спиртовий завод» Богдан Білейчук повідомив, що “наразі намагаються ліквідувати сморід і працюватимуть над тим, аби ситуація не повторилася” та додав, що на заводі розглядають питання будівництва біогазової станції, яка дозволить вирішити проблему. Проте жодних гарантій в.о. директора з приводу цього не надав.
Як повідомлялося на офіційному сайті Вінницької обласної ради, внаслідок порушення екологічних норм державним спиртзаводом у Тростянці, що на Вінниччині, рівень забруднення повітря в населеному пункті вже перевищив норму в дев’ять разів. У зв’язку з цим місцеві мешканці протестували два тижні, вимагаючи не лише повної зупинки роботи підприємства, але й знезараження технологічних відходів виробництва.
– 18 липня. Безперервні протести місцевих мешканців, які тривали близько 22 діб, зупинились після діалогу з адміністрацією заводу. Керівництво заводу, за словами мешканців, пообіцяло не починати роботу підприємства.
– 25 липня. Вінницький окружний адміністративний суду почав розгляд резонансної справи щодо Тростянецького спиртового заводу. Тоді ж відбулася й акція протесту: з транспарантами “Дайте нам дихати!!!” і “Здоров’я наших дітей дорожче ваших грошей!!!” сім активістів демонстрували свою позицію біля будівлі ВОАС.
Детальніше про хід судового засідання читайте у матеріалі: Тростянецький спиртзавод не визнає свою вину в екологічній катастрофі: суд над підприємством розпочався з акції протесту. ФОТО
Дякуємо!
Тепер редактори знають.