× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Діти з Тростянця записали відео, в якому просять Зеленського врятувати їх від екологічного лиха. ВІДЕО

11:08
Автор: Vежа

Маленькі мешканці та мешканки селища Тростянець, що на Вінниччині, знялися у відеоролику, в якому просять президента Володимира Зеленського врятувати їх від екологічного лиха, яке триває в Тростянці. 

На відео діти звертаються до Зеленського спершу в медичних пов’язках, які вочевидь символізують забрудненість повітря у селищі, за тим знімають їх та запрошують президента “вдихнути аромат перлини подільської землі – Тростянця”.

Діти звертаються до Зеленського у віршованій формі, а також намагаються повторити складні технічні терміни, нагадуючи хронологію протистояння громади селища з державним спиртовим заводом, відходи якого призвели до екологічного лиха в районі. Зазначимо, що внаслідок діяльності заводу рівень сірководню в повітрі Тростянця перевищив допустимі норми в дев’ять разів. 

Як повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Центру громадського здоров’я України, “… в смт Тростянець Вінницької області, в результаті діяльності спиртового заводу, виникла ситуація забруднення атмосферного повітря сірководнем. Дослідження проведено фахівцями ДУ “Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України”, – йдеться в повідомленні.

У ЦГЗ зазначили, що навіть при легкому отруєнні сірководнем можна отримати ускладнення: різь в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів, кашель, чхання, у важких випадках – втрата свідомості.

В Центрі радять за підозри ураження не допускати ніяких фізичних навантажень, пити якомога більше теплого молока, чаю й обов’язково звернутися за медичною допомогою.

Нагадаємо, що безстрокова акція протесту мешканців Тростянця проти діяльності спиртзаводу розпочалася 25 червня. Тоді люди спорудили блокпости, не пропускаючи техніку на територію підприємства, таким чином домігшись зупинки роботи заводу.

Водночас протестувальники вимагають від керівництва заводу вжити заходів щодо подолання наслідків екологічного лиха, до якого призвели відходи підприємства.

Під час першого судового засідання у справі забруднення повітря, представники заводу відкинули всі звинувачення та заявили, що підприємство не має стосунку до забруднення повітря у селищі. 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.