У Тростянці почалася безстрокова акція протесту проти спиртзаводу, голова ОДА говорить про кримінал. ФОТО

11:13
Автор: Vежа
Become a Patron!

Учора, 25 червня, жителі смт Тростянець вийшли на безстрокову акцію проти роботи державного підприємства “Тростянецький спиртовий завод”, діяльність якого загрожує екологічною катастрофою. Водночас голова Вінницької ОДА Валерій Коровій  звернувся до поліції та прокуратури.

Про безстрокову акцію протесту місцевих жителів повідомили на сайті Тростянецької селищної ради.

  • У зв’язку з тим, що керівництво підприємства не виконує рішення обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо тимчасової зупинки роботи Тростянецького спиртзаводу, ухвалене 20 червня 2019 року, а нестерпний сморід з бардополів продовжує отруювати життя і здоров’я тростянчан, вони перекрили в’їзди і виїзди з підприємства, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що 20 червня, відбулось засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де й було прийняте рішення призупинити роботу заводу до врегулювання проблеми. Зокрема йдеться про перевищення допустимої норми парів сірководню в атмосфері, що може викликати отруєння, задуху, чхання, нежить та алергію.

Сьогодні, на засіданні сесії Вінницької РДА це питання порушив депутат Геннадій Мазур.

  • Яких вживається заходів? Чи розглядається питання щодо модернізації обладнання або побудови біогазової установки? Я мешкаю в кілометровій зоні – там дихати немає чим, – поцікавився він щодо екологічної ситуації в Тростянецькому районі.

На це йому відповів голова ОДА Валерій Коровій:

  • Станом на зараз прийнято рішення комісії з питань надзвичайних ситуацій щодо призупинки роботи заводу. Я хотів би зазначити, що це не політичний акт: були проведені аналізи викидів і в нас є висновки щодо перевищення деяких показників у 5-6 разів від норми. Після цього рішення комісії ми мали навіть підтвердження з “Укрспирту” про те, що вони готові призупинити роботу заводу. Однак зрештою щось змінилося: директор заводу поїхав у Київ, повернувся звідти “окрилений” і сказав, що завод продовжує роботу.
  • Такі дії – це кримінальне правопорушення. Увечері я підписав подання на прокуратуру, звернення до Національної поліції з вимогою відкрити кримінальні провадження щодо відповідальних посадових осіб.
  • Взагалі у мене є підозра, що цю ситуацію “покривають” деякі особи, до яких мають виникнути питання в Державного бюро розслідувань. Бо ця політизація процесу приватизації “Укрспирту” створила велику “корупційну бомбу” в Україні. Але я підкреслюю, що ми в цій ситуації солідарні з громадою і будемо її підтримувати”.

Нагадаємо, що зі слів Андрія Гижка, ще з моменту відновлення роботи Тростянецького спиртового заводу в 2015 році мешканці селища та навколишніх населених пунктів неодноразово скаржилися на сморід та небезпечні викиди з підприємства, що особливо відчувається влітку.

Зазначимо також, що минулого року Тростянецький спиртзавод оштрафували на понад 300 тисяч гривень за забруднення повітря.

Фото – trostvn.silrada.org

Читайте також: Загроза екологічної катастрофи: на Вінниччині призупинив роботу спиртзавод  

Читайте також: Спиртзавод на Вінниччині заплатить понад 300 тисяч гривень штрафу за забруднення повітря  

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.