72 кілометри доріжок: до Всесвітнього дня велосипеда у Вінниці оновили веломапу

13:32
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 3 червня, відзначають Всесвітній день велосипеда. У Вінниці з цієї нагоди оновили велосипедну мапу проєкту “Vin-Cycle”, яка містить уже 72,5 кілометра доріжок (якщо рахувати в обидва боки то 91,7).

Це зробив один із засновників ініціативи Влад Семенюк, про що написав на своїй сторінці у Фейсбуці. Також він зазначив, що наше місто єдиний обласний центр України, який має підтверджену онлайн мапу велосипедної мережі, а за показником довжини велошляхів до розміру міста, саме Вінниця займає впевнене перше місце серед усіх міст України.

Останній тиждень команда проекту “Vin-Cycle” працювала над актуалізацією даних, і ми раді повідомити, що вінницький велосипедист може проїхати 91,7 км по наявних у місті велодоріжках, велосмугах і велопішохідних доріжках, – написав Влад Семенюк. – Тобто довжина нашої веломережі складає 91,7 км (логіка розрахунку опирається на те, що по велопішохідних доріжках велосипедисти їздять в обох напрямках; якщо ж використовувати логіку, що по 1 км ВПД можна проїхати лише в одному напрямку, то довжина веломережі Вінниці складає 72,5 км). Для порівняння, довжина велошляхів Києва становить близько 120 км, але Вінниця майже у 8 разів менша.

Водночас автор проекту зазначив, що це лише цифри, і насамперед дуже важливо розвивати саме якісну інфраструктуру: збільшувати не тільки протяжність веломережі, а й її комфортність для користувача.

За допомогою оновленої веломапи (її  можна знайти за ЦИМ посиланням) кожен охочий у Вінниці зі свого ноутбука чи смартфона може:
– ознайомитися з поточним станом велоінфраструктури;
– побудувати найбезпечніший і найкомфортніший шлях до роботи;
– знайти найближчий пункт прокату велосипедів чи велопарковку з накриттям.

Крім того, зі слів Влада Семенюка, завдяки актуальним даним веломапа дає можливість планувати подальшу побудову велодоріжок і об’єднувати їх у єдину веломережу.

За рік існування мапи її переглянули більше 20 тисяч разів, тобто це близько півтори тисячі переглядів в місяць. Це говорить про те, що необхідність у мапі все ж є, – зазначив її розробник.


Із Всесвітнім днем велосипеда привітала й Анастасія Стовпець, яка також є засновницею проєкту “Vin-Cycle”.

Vin-Cycle – велоактив Вінниці” вітає всіх містян зі святом любові до ВЕЛОжиття! Катніть сьогодні в кайф і затестіть нашу веломапу. Сподіваємось, вона додасть комфорту до урбан-прогулянок Вінницею на двоколісних! Тільки одягайтесь тепліше, – написала Анастасія.

Також вона поділилася історією й традиціями відзначення цього дня.

Всесвітній день велосипеда з’явився зовсім недавно. У 2018 році на Генеральній Асамблеї ООН була прийнята резолюція про заснування нового свята. Співавторами документа стали 56 держав, а ініціатором соціолог Лешек Сібільскій.

Велосипед не випадково удостоївся особистого свята від ООН. Це доступний і екологічно чистий вид транспорту. Його вибирають ті, хто піклується про навколишнє середовище, а також про власне здоров’я. Велосипед дозволяє бути мобільним, соціально залученим і дає можливість вивчати навколишнє міське та природнє середовище, все це відповідає цілям ООН.

Традиції свята дуже різноманітні в країнах де любов до “вело” давня і взаємна.

Звичайно ж, найкращий спосіб відзначити День велосипеда це відправитися в поїздку. До цієї дати приурочують різні змагання і велопробіги. Також це відмінний привід задуматися і про раціональне споживання, дбайливе ставлення до навколишнього середовища і орієнтації нашого міста на дружність до людини.

Також Влад Семенюк нагадав, що завтра, 4 червня, у Вінниці стартує підрахунок велосипедистів.

Близько двох десятків людей вийдуть до оживлених перехресть і в реальному часі будуть рахувати людей, які користуються цим екологічним видом транспорту. Крім кількості, волонтери також будуть звертати увагу на стать, наявність чи відсутність шоломів, спортивний чи кежуал одяг велосипедистів. Окремо буде проводитись підрахунок електричного мікротранспорту: моноколіс, гіробордів, самокатів. Крім семи перехресть, на яких будуть стояти волонтери, планується охопити ще 9 точок, за якими будуть слідкувати камери, дані з яких згодом підсилять дослідження, – повідомив Влад Семенюк.

Варто зазначити, що підрахунок буде проводитись згідно із методологією U-Cycle, яку члени організації перейняли у велосипедних столицях світу. У Києві ж підрахунок велосипедистів ведеться з 2014-го року 2 рази на рік: весною та осінню.

Велосипед екологічний, комфортний і швидкий вид транспорту, який з кожним роком стає невід’ємним атрибутом життя здорової людини. Приєднуйтесь до проекту “Vin-Cycle” та велоспільнот у своїх містах. Створюємо комфортні міста для людей разом! – написав Влад Семенюк.

Головне фото – з архіву Vежі

Читайте також: Для підрахунку велосипедистів міста шукають волонтерів

Читайте також: “Екскурсія з вітерцем”: у Вінниці презентували перший епізод проекту “Vinnytsia cycle chill”. ВІДЕО

Читайте також: Які маршрути обирають вінницькі бігуни та велосипедисти. КАРТА

Читайте також: Карантин на вело: Вінницею шириться новий челендж. ФОТО

Читайте також: Перші міські “циклісти”: з чого починався велосипедний рух у Вінниці

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.