“Екскурсія з вітерцем”: у Вінниці презентували перший епізод проекту “Vinnytsia cycle chill”. ВІДЕО

21:12
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Оновлено: 11 Лютого 2021, в 17:10

У Вінниці представили перший епізод проекту “Vinnytsia cycle chill”. У ньому професійна гід і ведуча програми Анастасія Стовпець розповіла про пам’ятник Магдебурзькому праву та вінницький феномен “спільності городян”.

Відео програми опублікували на фейсбук-сторінці “Інституту розвитку міст”, зазначивши, що його зняли у рамках спільної ініціативи з Департаментом маркетингу міста та туризму ще до того, як у місті запровадили карантин через коронавірус.

Уявімо ситуацію: Вінниця повертається до звичайного життя після карантину. Ви з друзями домовляєтесь зустрітись і покатати по місту, але не лише насолодитись прогулянкою, а й дізнатися нове та цікаве про рідне місто, за яким встигли дуже скучити, – йдеться у повідомленні. – І от ви зустрічаєтесь з велоекскурсоводом і кажете: “Розкажи нам про…”.

У першому епізоді програми Анастасія Стовпець розповідає про одну з топових локацій, що змінює сприйняття Вінниці колону Магдебурзькому праву. Та оскільки це екскурсія на велосипеді, Анастасія розповідає й про те, чому це “ідеальний спосіб для знайомства з містом”.

Пам’ятник Магдебурзькому праву, у вигляді кількаметрової колони, встановили у центрі Вінниці минулого року, але  насправді йому вже понад сотню років.

На відео Анастасія Стовпець розповіла, як цей пам’ятник спершу “загубили”, а потім (у 2017 році) віднайшли, а також поділилася цікавою історією про те, як виник феномен “спільності вінничан у боротьбі з викликами”: про “вічний мир” вінничан з єврейською громадою (задля боротьби зі старостами) та спільне відстоювання “Магдебурзького права” Вінниці у польських судах більш як 200 років тому.

Друзі, ми хочемо підтримати ініціативу онлайн-мандрівок, які набирають популярності в мережі, і закликаємо до цього всіх велолюбителів Вінниці. Покращення велоінфраструктури, розвиток мережі “Nextbike Vinnytsia” та створення розгалуженої системи велодоріжок усе це сприяє активному розвитку міста. Запрошуємо і вас “почілити” центром Вінниці на велоекскурсії зі своїми смартфонами, – кажуть в “Інституті розвитку міст”. 

Наприкінці першого випуску “Vinnytsia cycle chill” Анастасія зазначила, що у наступній програмі буде екскурсія “Єрусалимкою” прекрасним єврейським кварталом Вінниці. Також вона розповіла про те, що у Вінниці на 1910 рік було 13 синагог і 47% жителів становили іудеї, а також про садибу-віллу Львовича і кримсько-вінницький клімат.

Відомо, що третьою топовою локацією міста, про яку в цій програмі розповість Анастасія, стане парк Грохольських.

Також в “Інституті розвитку міст” просять поділитися найцікавішими локаціями чи маршрутами для вело-екскурсії, на яку б ви хотіли поїхали. Зробити це можна у гугл-формі за ЦИМ посиланням. Як підсумок Анастасія Стовпець об’єднає всі локації, побудує з них маршрут та організує благодійну екскурсію, на яку запросить тих, хто ці локації порадив.

У Вінниці на сьогодні існує два екскурсійні веломаршрути:
1) “Циклісти епох” костюмована історична екскурсія від “Центру історії Вінниці”;
2) “Вишенька на двоколісному” урбаністична екскурсія мікрорайоном “Вишенька” (велосипедна інфраструктура, затишні сквери, прогулянкові зони, мурали та мозаїки).

Читайте також: Перші міські “циклісти”: з чого починався велосипедний рух у Вінниці

Читайте також: У Вінниці відкрили пам’ятник Магдебурзькому праву та заклали капсулу часу. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.