“Звернемося до Зеленського”: Московський патріархат привів близько тисячі вірян під стіни Вінницької ОДА. ФОТО, ВІДЕО

12:40
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Близько тисячі людей сьогодні, 19 червня зібралися у Вінниці на Хресну ходу, організовану УПЦ Московського патріархату. Прихожани вимагали зупинити “рейдерські захоплення храмів” та віддати їм церкви, громади яких проголосували за перехід до Православної церкви України. 

Віряни з різних районів Вінниччини почали збиратися біля Воскресенського храму неподалік центрального Універмагу ще близько 10:00. У руках багатьох – плакати з вимогою повернути “захоплені” храми на Вінниччині та “припинити гоніння канонічної церкви”.

 

 

 

 

 

 

З присутніх – кілька десятків священиків з різних єпархій, а також митрополит Вінницький та Барський УПЦ МП Варсонофій. Під його керівництвом зрештою було сформовано колону, яка рушила Хмельницьким шосе та вулицею Соборною в бік будівлі Вінницької ОДА. Прикметно, що ходу не супроводжував жоден поліцейський, а відтак віряни рухалися тротуаром, а не проїжджою частиною.

 

 

 

За кілька хвилин Хресна хода дісталася будівлі ОДА. Тут вже були встановлені великі колонки, необхідні для мітингу. Після нетривалої молитви, до вірян вийшли представники з ОДА. Під час розмови, митрополит Тульчинський і Брацлавський УПЦ Московського патріархату Іонафан, а також митрополит Варсонофій вимагали присутності на мітингу начальникаУправління у справах національностей та релігій Ігоря Салецького, а також голови ОДА Валерія Коровія. Їм священики хотіли передати свої вимоги, зокрема щодо скасування перереєстрацій низки єперхів, які згідно з рішенням місцевих громад перейшли до ПЦУ.

 

 

 

 

 

 

 

 

Проте протягом півгодини до вірян так і ніхто не вийшов. Тепер керівництво Московського патріархату на Вінниччині планує організувати збір підписів вірян до Президента Зеленського під зверненням про те, що “влада на Вінниччині не чує людей”.

 

 

 

Нагадаємо, що днями відбувся черговий силовий конфлікт навколо конфесійної приналежності церкви в селі Лука-Мелешківська під Вінницею. Тоді під час конфлікту постраждали віряни з обох боків, а на боці УПЦ МП виступили професійні спортсмени.

Фото Марини Сербінович