“Зробимо все можливе, щоб в червні відновити гаряче водопостачання” – мер Вінниці

17:53
Автор: Vежа
Become a Patron!

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов заявив, що муніципалітет шукає рішення, як забезпечити котельні газом і відновити гаряче постачання у червні.

Про це мер міста написав на своїй сторінці у Фейсбук. Однак зазначив, що так довго тривати не зможе, бо вселюдно потрібні зміни на рівні держави.

Нагадаємо, що з 20 травня “Вінницяміськтеплоенерго” вимушено зупинило надавати послуги гарячого водопостачання. Це сталося через те, що відтепер теплопостачальні підприємства мають закуповувати природний газ на вільному ринку. Водночас вони не зможуть цього зробити, доки не розрахуються за спожитий природний газ перед НАК “Нафтогаз України”. У випадку “Вінницяміськтеплоенерго” цей борг складає 289 мільйонів гривень (це одна з найменших за обсягом заборгованість за газ серед інших підприємств держави). І така ситуація, зі слів міського голови Вінниці, по всій Україні.

– У Вінниці котельні залишились без газу, а вінничани, а це понад 100 тисяч мешканців! – без гарячої води. І так – по всіх містах. Чому так відбулось? Уряд не зміг завчасно відрегулювати критичні питання у сфері теплоенергетики. І міста змушені терміново шукати шляхи вирішення, адже в заручниках опинились люди. Ми зробимо все можливе, щоб в червні відновити гаряче водопостачання для вінничан. Але без змін на рівні держави так довго тривати не може. На цьому наголошується в заяві Асоціації міст України, позицію якої підтримує і наша команда, – написав Сергій Моргунов. 

Із заявою Асоціації міст України можна ознайомитися за ЦИМ посиланням. 

Сергій Моргунов наголошує на тому, що зняти напругу можна було б, якби Уряд запустив механізм компенсацій різниці тарифів. З його слів, саме це передбачав зміст ухваленого у лютому Меморандуму між Асоціацією міст України з Урядом, НКРЕКП та НАК “Нафтогаз”. Однак цього зроблено не було.

Зі слів Сергій Моргунова, сума по різниці тарифів, яку держава не відшкодувала підприємству, – понад 500 мільйонів гривень. Водночас “Вінницяміськтеплоенерго” має одну з найменших за обсягом заборгованість за газ серед інших підприємств держави (289 мільйонів гривень), але заборгованість споживачів за надані послуги перед “Вінницяміськтеплоенерго” – 160 мільйонів гривень.

– Якщо перша сторона (Асоціація) – свої зобов’язання по документу виконала, то інша, на жаль, – ні, – написав мер Вінниці. – Послуги у період опалювального сезону, зокрема й у нашому місті, надавались безперебійно, а тарифи не зросли. Проте Уряд не запустив механізму компенсацій різниці тарифів, що дозволило б зняти напругу. А саме це передбачав зміст ухваленого Меморандуму.

Ще одна проблема  міськтеплоенерго зобов’язане купувати газ на ринку з обов’язковою 100%-ою передоплатою.

– Відповідно до урядової постанови №217 левова частка коштів, які отримує міськтеплоенерго за надані послуги, відразу йдуть на рахунки “Нафтогазу”. А за будь-які відхилення від умов “Нафтогазу” штрафні санкції. Зверніть увагу, ціна на газ очікується вище 10 грн за 1 кубічний метр. Фактично за червень «Вінницяміськтеплоенерго» має заплати понад 30 мільйонів гривень за газ наперед. Питання – де брати кошти? Коли споживачі розраховуються за місяць постфактум, до того ж і серед них боржників вистачає, – зазначив Сергій Моргунов.

У зв’язку з цим Правління Асоціації міст України схвалило таку заяву:

“Ми, представники місцевого самоврядування, вимагаємо:
► негайно розблокувати рахунки комунальних підприємств та припинити нарахування непомірних штрафних санкцій;
► компенсувати втрати комунальних підприємств, які виникли внаслідок рішень, ухвалених органами державної влади;
► гарантувати постачання природного газу в достатніх обсягах комунальним підприємствам на умовах післяплати за ціною, що врахована в діючих тарифах на тепло та гарячу воду для населення,
► ухвалити законопроект, що забезпечить реструктуризацію заборгованості комунальних підприємств за спожитий природний газ, списання штрафних санкцій та відшкодування різниці в тарифах”.

– АМУ наголошує, що ці питання необхідно вирішити невідкладно! Не можна залишати людей без послуг і перекладати на місцеві бюджети витрати, які вони не зможуть покрити, – йдеться у заяві.

Ілюстративне фото – facebook.com/SAMorgunov

Читайте також: У ВМТЕ назвали один зі шляхів відновлення гарячого водопостачання

Читайте також: У “Вінницяміськтеплоенерго” заявили, що вимушені зупинити надання послуги гарячого водопостачання

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.