У “Вінницяміськтеплоенерго” заявили, що вимушені зупинити надання послуги гарячого водопостачання

17:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

Відзавтра, 20 травня, «Вінницяміськтеплоенерго» вимушено зупиняє надання послуги гарячого водопостачання. 

Як повідомили на підприємстві, з 20 травня 2021 року втрачає чинність Постанова Кабінету Міністрів України №867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків (далі – ПСО) на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу».

У «Вінницяміськтеплоенерго» пояснюють, що з втратою чинності цієї Постанови, теплопостачальні підприємства теплокомуненерго (далі – ТКЕ) мають закуповувати природний газ, для надання комунальних послуг, на вільному ринку. Але щоб мати можливість обрати постачальника природного газу на вільному ринку – ТЕК мають повністю розрахуватися за спожитий природній газ перед НАК “Нафтогаз України” і закуповувати природній газ за умови 100% попередньої оплати.

КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», як і всі інші теплопостачальні підприємства України, має заборгованість перед НАК «Нафтогаз України». У випадку ВМТЕ цей борг складає 289 мільйонів гривень. Також повідомляється, що станом на 17 травня борг населення перед КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» становить майже 160 млн грн.

Водночас на підприємстві зауважують, що КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» має чи не найкращу ситуацію в Україні серед обласних центрів, по рівню розрахунків за природній газ. Детальніше про це – ТУТ.

Як повідомили у виданні “Бабель”, Кабінет міністрів відмовився від державного регулювання ціни на газ. Отже, в Україні повноцінно запуститься ринок газу. Зазначається, що про це у своєму Telegram написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

— Від завтра, 20 травня, уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго. І, відповідно, не зобов’язує «Нафтогаз» продавати блакитне паливо для них за фіксованою ціною», — пояснив він.

За його словами, це ще один важливий крок до запуску в Україні ринку газу. Шмигаль підкреслив, що тепер відповідальність за тарифи нестиме місцева влада.

— Неефективність менеджерів комунальних підприємств більше не буде покриватися фіксованою ціною на газ. Тепер всі ТКЕ, більшість з яких належить місцевій владі, будуть укладати контракти з газопостачальними компаніями самостійно, — зазначив прем’єр.

АТ «Вінницягаз» направило Повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання № ВІ00001838 від 14.05.2021р., щоб КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» у термін до 07:00 години 20.05.2021р. самостійно відключилось від газових мереж газоспоживання і підготувало до опломбування газоспоживче обладнання.

Щоб оздоровити фінансовий стан ТКЕ, які є підприємствами критичної інфраструктури і життєзабезпечення, не допустити зриву підготовки до нового опалювального сезону 2021/2022рр., необхідно терміново прийняти законодавчі акти, які б забезпечили реструктуризацію боргів ТКЕ, накопичених через економічно необґрунтовані тарифи впродовж останніх 5 років. Відміна ж ПСО і перехід підприємств до роботи в ринку газу в умовах колосальних боргів призведе до колапсу в галузі вже в найближчі місяці та зриву наступного опалювального періоду, заявив Сергій Дунайло, віце-президент міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго».

Причини, які призвели до припинення постачання гарячої води «Вінницяміськтеплоенерго»:

1. Наявність невідшкодованої різниці в тарифах у розрахунковій сумі понад 500 млн. грн. станом на 01.05.2021 року.
2. Неможливість застосувати нові тарифи підприємства для населення (Постанова НКРЕКП від 09.09.2020 №1671) через відсутність Постанови КМУ «Про публічні договори».
3. Невиконання зобов’язань з боку Уряду Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води (Далі – Меморандум) між КМУ, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України» і Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».
4. Дія Постанови КМУ від 18 червня 2014 р. № 217, що залишає КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» без обігових коштів необхідних для придбання газу.

Повідомляється, що у такій же ситуації й інші міста, де гаряча вода подається населенню упродовж всього року.

Фото – volyn.com.ua, biz.liga.net