Зони підтоплення у Могилеві-Подільському підкріплять мішками з піском

17:39
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Декілька зон у Могилеві-Подільському, які опинилися під загрозою підтоплення, підкріплять мішками з піском. Також у місті підготували необхідний продовольчий резерв та визначили місця для евакуації людей.

Про це розповіли начальник ДСНС Вінницької області Руслан Шевчук, та мер Могилева-Подільського Петро Бровко під час робочої наради обласного оперативного штабу з ТЕБ та НС у Могилеві-Подільському. На сайті Вінницької ОДА повідомили, що цю нараду провів очільник області Сергій Борзов, який терміново виїхав у прикордонні райони, де виникла загроза підтоплення.

Нагадаємо, що за останню добу, через сильні зливи в Карпатах та на Буковині, критично піднявся рівень води у Дністрі. Оскільки Дністровська ГЕС готується аварійно скидати воду, міста Могилів-Подільський та Ямпіль опинилися під загрозою підтоплення.

Ми проінспектували ситуацію, визначили головні ділянки, куди вже потрібно спрямувати наші зусилля, – зазначив керівник обласної служби ДСНС. В чотирьох місцях ми розпочнемо укріплення зон підтоплення мішками з піском. Підприємство “Камелот” надає 7 тонн піску для формування стримуючих укріплень. Це вже 80% успіху. До Могилева прямує спецтехніка швидкого реагування. Працюємо оперативно та злагоджено.

Повідомляється, що оскільки наступна доба буде вирішальною, за дорученням Сергія Борзова, начальник ДСНС області Руслан Шевчук залишиться у Могилеві-Подільському для коригування дій відповідних служб. Також буде створено гарячу лінію для оперативного реагування сил ДСНС.

Відомо також, що в роботі штабу взяв участь й представник служби НС Молдови (Сороки) Михайло Борщ, адже було вирішено координувати дії з молдовською стороною (аби вчасно отримувати інформацію про можливе підтоплення та забезпечити оперативне реагування).

Ситуація складна, проте, спільними зусиллями обласної та міської влади, сил ДСНС і громади міста ми зробимо все, аби не повторилися події 2008 року, зауважив очільник регіону, звертаючись до керівників служб та відомств області та міста Могилева-Подільського. Прошу громаду консолідувати зусилля, засоби, техніку, людей, аби попередити загрозливу ситуацію.

Також голова ОДА Сергій Борзов підкреслив, що повінь 2008 року була слабшою за ту, яку прогнозують у найближчі кілька діб, та запевнив, що постраждалим територіям надаватиметься всебічна підтримка з боку обласних служб.

Водночас міський голова Могилева-Подільського Петро Бровко зазначив, що після повені 2008 року місцева влада набула досвід, навчилась оцінювати ситуацію і відповідно на неї реагувати.

Маємо постійну комунікацію з Новодністровською ГЕС щодо резервів водосховища та об’ємів скидів води. Головним завданням вважаємо не допустити проявів паніки у містян, адже у них ще свіжі спогади про повінь 2008 року. Людей постійно інформуємо, всі служби працюють в режимі 24/7, вже підготували необхідний продовольчий резерв, визначили місця для евакуації людей,  запевнив Петро Бровко.

Нагадаємо також, що сьогодні вінницький міський голова Сергій Моргунов заявив, що Вінниця готова надати Могилеву-Подільському та Ямполю, які опинилися під загрозою підтоплення, і спеціальну техніку і фахівців. Детальніше про це ТУТ.

Зазначимо, що Український гідрометцентр оголосив штормове попередження. У повідомленні йдеться, що за рішенням онлайн-засідання робочої групи Міжвідомчої комісії за участі спеціалістів-гідрологів Українського гідрометцентру, щодо пропуску дощового паводку на Дністрі, протягом 24-25 червня вирішено підвищити базисний середньодобовий скид із Дністровської ГЕС та встановити витратою 2000 м3/с.

При цьому рівень води Дністра у створі поста Могилів-Подільський може піднятися до небезпечних відміток початкового затоплення водами р. Дністер прирічкових ділянок та окремих об’єктів у районах міст Могилів-Подільський, Ямпіль (Вінницька обл.) та окремих населених пунктів у Вінницькій області, прилеглих до русла річки.

Фото – Державне агенство водних ресурсів

UPD: Наразі очільник області Сергій Борзов перебуває у м. Ямпіль, де також існує серйозна загроза підтоплення території.

Повідомляється, що голова ОДА провів переговори  з керівництвом  служби надзвичайних ситуацій Республіки Молдова щодо можливого збільшення об’єму скиду води Дубосарською ГЕС. Адже за останні чотири години рівень води у Дністрі піднявся на 80 см. Це становить реальну загрозу підтоплення.

У результаті перемовин  збільшено об’єм скиду води Дубосарською ГЕС (Республіки Молдова) з 1600м3 до 1800 м3, що значно зменшує ризики ускладнення ситуації  у південних  районах Вінниччини, – зазначили на сайті ОДА.

Також за повідомленням Ямпільської райдержадміністрації, на 16:00 годину рівень води у річці Дністер становить 4,65м , скиди на Новодністровській ГЕС – 2050 куб.м /сек . Частково підтоплені присадибні ділянки в с. Михайлівка, Велика Кісниця, Цекинівка та в м. Ямполі. 

Доводимо до вашого відома, що при висоті рівня води у Дністрі 5,6 м від нульового рівня можливе підтоплення будівель. Слідкуйте за оперативною інформацією. Телефон гарячої лінії 2-12-05, 097 505 4389, – йдеться у повідомленні.

Фото – vin.gov.ua

Читайте також: Штормове попередження: синоптики повідомляють про можливе затоплення прирічкових ділянок на Вінниччині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.