Штормове попередження: синоптики повідомляють про можливе затоплення прирічкових ділянок на Вінниччині

17:07
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

На Вінниччині оголошено штормове попередження про формування дощового паводка, тобто значного підвищення водності річки. 

Про це повідомляється на сайті Українського гідрометеорологічного центру.

Зазначено, що “за рішенням засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режиму роботи Дністровського водосховища щодо пропуску дощового паводка, яке відбулося 23.06.2020, протягом другої половини доби 23 червня та впродовж 24 червня, вирішено встановити середньодобовий скид із Дністровської ГЕС витратою 1400 м3/с”.

Відтак, рівень води Дністра у створі поста Могилів-Подільський може піднятися до небезпечних відміток початкового затоплення водами річки Дністер прирічкових ділянок та окремих об’єктів.

Зокрема йдеться про об’єкти в районі м. Могилів-Подільський та окремих населених пунктів у Вінницькій області, прилеглих до русла річки.

Згідно з даними гідрометеорологічного центру, станом на ранок 23 червня гідрологічна ситуація на Вінниччині – спокійна, рівні води – в межах русел річок. Разом із тим зазначено, що рівень води в річці Південний Буг за останню добу підвищився на 14 сантиметрів.

Нагадаємо, за минулу добу рятувальники Вінниччини сім разів здійснювали аварійно-рятувальні роботи, пов’язані із падінням дерев. Загалом негода вирує у восьми областях України.

Як відомо, внаслідок інтенсивних дощів та поривів вітру 22-23 червня у Вінницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Кіровоградській, Полтавській, Львівській, Одеській та Рівненській областях сталося падіння дерев, підтоплено значну кількість житлових будинків, господарських будівель, вулиць, автомобільних доріг, пошкоджено покрівлі шкіл, будівель та житлових будинків.

Зазначимо, за інформацією ДСНС України через значні опади потерпають від паводка Івано-Франківська, Львівська та Чернівецька області. В цих регіонах підтоплені дороги та домогосподарства, пошкоджені дамби й мости, одна жінка загинула. Рятувальники готують мешканців окремих районів до евакуації.

Читайте також: Негода на Вінниччині: рятувальники сім разів виїжджали на виклики через повалені дерева. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.