“Під загрозою підтоплення”: Моргунов заявив, що Вінниця готова надати допомогу Могилеву-Подільському та Ямполю

14:44
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Вінниця готова надати допомогу Могилеву-Подільському та Ямполю, які опинилися під загрозою підтоплення.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він зазначив, що через сильні зливи в Карпатах та на Буковині критично піднявся рівень води у Дністрі. Й оскільки Дністровська ГЕС готується аварійно скидати воду, Могилів-Подільський та Ямпіль опинилися під загрозою підтоплення.

Мер Вінниці повідомив, що мав розмову з головою облдержадміністрації та колегами з міст Могилів-Подільський та Ямпіль і запевнив, що Вінниця в разі потреби надасть і спеціальну техніку і фахівців. Зокрема у Могилів-Подільський вже виїхали представники Вінниці для того, щоб оцінити ситуацію на місці.

Взаємовиручка дуже важлива, вінницькі громади будуть сильнішими, якщо ми підставлятимемо плече один одному. Пам’ятаємо ситуацію у 2008 році, коли підтоплення мало масштабні наслідки, постраждали люди. І зараз ми маємо максимально об’єднати зусилля, щоб підтримати громади, які стикнулись з серйозним викликом, – написав Сергій Моргунов.

Нагадаємо, що вчора, 23 червня, на Вінниччині оголосили штормове попередження про формування дощового паводка, тобто значного підвищення водності річки.

Як повідомлялося на сайті Українського гідрометеорологічного центру, рівень води Дністра у створі посту Могилів-Подільський може піднятися до небезпечних відміток початкового затоплення водами річки Дністер прирічкових ділянок та окремих об’єктів.

Зокрема йдеться про об’єкти в районі м. Могилів-Подільський та окремих населених пунктів у Вінницькій області, прилеглих до русла річки.

У зв’язку з цим міська рада Могилева-Подільського щочотири години інформує населення про стан підвищення рівня води у річці Дністер.

Зокрема на своїй офіційній сторінці у Фейсбук вони повідомили, що сьогодні, станом на 13:00, рівень води на території міста становив 6,35 метра, і зазначили, що якщо вертикальний рівень води перетне певну кількість метрів, можливе підтоплення деяких вулиць і частин городів на 660-820 сантиметрів. З переліком цих адрес можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.

У разі підвищення рівня води вище 7 метрів ми матимемо 4 години поки вода дійде від Дністровської ГЕС до Могилева-Подільського. Це дасть нам змогу вчасно відреагувати і бути готовими вчасно відреагувати та контролювати ситуацію. Прохання бути уважними та слідкувати за ситуацією на офіційній сторінці Могилів-Подільської міської ради, у мережі Facebook, за посиланням Могилів-Подільська міська рада. Наразі підстав для додаткових хвилювань немає, повідомили на офіційній сторінці Могилів-Подільської міської ради у Фейсбук. 

Водночас на сайті Ямпільської райдержадміністрації повідомили, що відповідно до рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, організовано цілодобове чергування внаслідок паводка на річці Дністер і можливого підтоплення. Зазначається, що інформування буде здійснюватися кожних дві години.

Мешканців району просять не сіяти паніку і зберігати спокій, але про всяк випадок надали телефони гарячої лінії: 2-12-05, 097 505 4389.

Фото – зі сторінки Сергія Моргунова у Фейсбук

Читайте також: Штормове попередження: синоптики повідомляють про можливе затоплення прирічкових ділянок на Вінниччині

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.