ЗМІ: генпрокуратура засекретила рішення судів у справі фінансової піраміди “B2B Jewelry”. ВIДЕО

15:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

Генпрокуратура засекретила рішення судів у справі “B2B Jewelry”, найбільшої фінансової піраміди останніх років, створеної на Вінниччині. Водночас її магазини відновили свою роботу, а організатор лохотрону Микола Гонта перебуває на волі.

Як повідомляє “Цензор.НЕТ”, про це йдеться у сюжеті проєкту “BIHUS info”. Більш того, за даними журналістів, Гонта розвиває ще один подібний проєкт під назвою “Cancri”, який позиціонується у соцмережах як ювелірний дім у Стамбулі.

– Через рік після пред’явлення резонансних звинувачень у Гонти і його рідних все в порядку. Але як так сталося? Чому він не під арештом або заставою?.. Чому і як Гонті та його оточенню вдалося так послабити запобіжний захід?.. Відповіді на ці питання можна було б знайти, якби судді опублікували рішення з цього приводу. Але судді Печерського суду свої рішення не опублікували. Вони повинні бути опубліковані, але їх немає. Більш того, з судового реєстру зникли деякі раніше опубліковані рішення про арешт майна і запобіжний захід. Сталося це за рішенням Офісу Генпрокурора – там раптом вирішили засекретити ці рішення. Сталося це в червні 2021 року, – йдеться в сюжеті.

Таймкод сюжету:
00:00-04:19 – Що таке В2В?
04:20-05:59 – Чому правоохоронці та СБУ прикрили В2В?
06:00-09:32 – Як відродилась піраміда?
09:33-11:09 – Турецький клон В2В
11:10-14:39 – Острів та майно оточення Гонти
14:40-17:04 – Що робили Bihus.Info в В2В?

Нагадаємо, що СБУ заблокувала діяльність фінансової піраміди у серпні 2020 року. Тоді повідомлялося, що її організатори привласнили понад 250 мільйонів доларів вкладників. Також з’ясувалося, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб і залучено більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб.

У межах кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях та в Одесі. Також відомо, що суд наклав арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі оформлені на підконтрольні юридичні особи. Однак після серії обшуків “піраміда” продовжила роботу – її відділення ніхто не закривав.

Микола Гонта. Фото – facebook.com/b2b.jewelry.official

У розслідуванні, опублікованому на “Європейській правді”, йдеться, що головних фігурантів, які розвивали “фінансову піраміду”, близько 25. Майже всі – вихідці з Вінницької області. Підозру оголосили трьом: організатору Миколі Гонті, його дружині Олені – засновниці благодійного фонду “Зимородок”, що фігурує в розслідуванні, та головному бухгалтеру компанії.

ЄП повідомляє, що “Олені Гонті вручили підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Йдеться про “шахрайство з фінансовими операціями” (частина 3 статті 28, частина 2 статті 222 Кримінального кодексу) та “легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом” (частина 3 статті 209). Карається до 12 років позбавлення волі.

Журналісти зазначають, що попри те, що поліція просила для Гонти тримання під вартою, суд вирішив, що достатньо лише цілодобового домашнього арешту. А пізніше цей запобіжний захід змінили на ще більш м’який – цілодобовий домашній арешт.

Аналогічна історія відбулася і з організатором піраміди Миколою Гонтою: слідчі також просили для нього тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 8,7 млн, але суд обрав йому спершу домашній арешт, а наразі – лише особисте зобов’язання.

Більше того: за даними співрозмовників ЄП, ні у Олени Гонти, ні у Миколи Гонти, ні у головного бухгалтера піраміди немає жодних запобіжних заходів.

Відео – BIHUS info
Фото – Антон Авіжас/bbc.com

Читайте також: Понад 250 мільйонів доларів: СБУ провела обшуки на Вінниччині у справі фінансової піраміди. ФОТО

Читайте також: ЗМІ: організатора “B2B Jewelry” взяли під домашній арешт. ВІДЕО

Читайте також: “Піраміда в законі”: як організатори фінансової афери B2B Jewelry уникають покарання

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.