Понад 250 мільйонів доларів: СБУ провела обшуки на Вінниччині у справі фінансової піраміди. ФОТО

15:21
Автор: Vежа
Become a Patron!

Служба безпеки України заблокувала діяльність фінансової піраміди, організатори якої привласнили понад 250 мільйонів доларів вкладників. Обшуки проводять зокрема і на Вінниччині.

На сайті СБУ повідомили, що вкладниками “піраміди” стали понад 600 тисяч громадян, а орієнтовний обсяг коштів, привласнених та легалізованих зловмисниками через придбання елітного рухомого та нерухомого майна, інвестування в підконтрольний бізнес, становить більше ніж 250 мільйонів доларів.

Зазначається, що співробітники СБ України задокументували, що до організації фінансової оборудки причетні понад 20 осіб і залучено більше ніж 100 підконтрольних юридичних осіб. Водночас назву фінансової піраміди правоохоронці не називають.

 

–  За період функціонування піраміди, з початку 2019 року, організатори придбали за незаконно отримані кошти один з островів Дніпровського каскаду з розташованими на ньому об’єктами нерухомості, 18 елітних позашляховиків, вартістю понад 100 тисяч доларів США кожний, коштовності, інше рухоме та нерухоме майно, – йдеться у повідомленні.

Там також зазначається, що сьогодні, 27 серпня, у межах кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях та в Одесі. Також відомо, що суд наклав арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі оформлені на підконтрольні юридичні особи.

Надалі, за результатами слідчих дій, буде прийнято рішення щодо повідомлення фігурантам про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 222, частиною 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Операцію проводили співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Фото – ssu.gov.ua

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.