“Живі” гроші замість знижки: у Вінниці розповіли, як можна “монетизувати” субсидії

13:41
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Вінничани, як із об’єктивних та поважних причин не змогли подати заяви на монетизацію субсидій до першого вересня, мають ще часу до першого листопада. Стосується це лише тих громадян, які опалюють своє житло газом чи завдяки електроенергії та отримували субсидії в минулому опалювальному сезоні. 

Щоправда, заяви, які подають після вересня, ще буде розглядати комісія: про це сьогодні, 24 жовтня, розповіла директорка департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницкої ОДА Наталя Заболотна.

  • На сьогодні ми не говоримо про монетизацію субсидій загалом, наразі це такий пробний етап як компенсаційна виплата за розумне енергоспоживання і витрачання комунальних ресурсів – наразі це лише компенсація за невикористану частину субсидій.

Домогосподарствам, які не використали субсидію, тобто заощаджували, буде відшкодування коштів в еквіваленті 100 кубометрів газу при газовому опаленні або 150 кіловат електроенергії при використанні електроопалення, а це щонайбільше 695 гривень 79 копійок.

Для того, аби отримати таку компенсацію, субсидіантам потрібно було до першого вересня подати заяви у місцеві управління соціального захисту населення. Спершу надавачі послуг мали повідомити своїх користувачів про те, що у них є залишок, який можна компенсувати. Як повідомила Наталя Заболотна, на перше вересня було зрозуміло, що ряд субсидіантів з причин хвороби, відрядження тощо, не встигли звернутися за компенсацією.

  • Міністерство соціальної політики за рашенням Уряду продовжили цей період подачі заяв до листопада. Фактично ми маємо ще тиждень, щоб ті субсидіанти, які ще не скористалися своїм правом на монетизацію субсидій, змогли це зробити. Однак, розгляд цієї заяви буде здійснюватися комісією, яка визначить чи дійсно це було з важливих причин, а не просто відкладання на останні дні. Адже держава давала два місяці на подачу заяв, – зауважила Наталя Заболотна.

До речі, для відшкодування субсидіанти мали відкрити рахунок у банку або ж отримати кошти через поштові відділення.

Загалом, субсидією користуються майже 386 тисяч мешканців області. За оперативними даними, на Вінниччині майже 156 тисяч осіб підпадають під категорію тих, хто зекономили частину субсидій. Загалом вони зекономили газу та електроенергії на суму 99 мільйонів гривень. За словами чиновниці, станом на 20 жовтня до управлінь праці та соціального захисту населення звернулися із заявами майже 131 тисяча громадян, на суму 84, 2 мільйони гривень.

  • Фактично 25 тисяч не звернулися. Звичайно, до листопада ще хтось подасть заяви, але ми розуміємо, що якщо у людини невеличка сума компенсації, наприклад, 10 гривень, то вона може не вважати запотрібне звертатися.

Наголосимо, що монетизація субсидій призначається лмише за індивідуальне опалення, а ті громадяни, в яких централізоване – під монетизацію не підпадають. Монетизація – це одноразова компенсація, а повернуті кошти можна використати на будь-що. Перші виплати у Вінницькій області почалися вже минулого тижня і до п’ятниці, 20 жовтня, 3039 осіб отримали компенсацій на суму 1,9 мільйони гривень. 

  • Я хочу заспокоїти мешканців області, адже не всі одночасно отримали цю компенсацію, але я запевняю, що кошти отримають всі, хто подав свої заяви, – пояснює пані Заболотна. – Ми ще очікуємо, що протягом найближчих тижнів отримаємо одразу усю необхідну суму коштів для компенсацій для Вінницької області.

Зауважимо, що отримати компенсацію можна на максимальну суму 695 гривень 79 копійок.

Ті громадяни, які з поважних причин ще не встигли подати заяви на монетизацію субсидії можуть до першого листопада звернутися до “Прозорих офісів” у Вінниці або до управлінь праці та соціального захисту населення в районах.