Жонглювання зброєю: у Вінниці привели до присяги понад сотню нацгвардійців. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:47
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 24 листопада, у Вінниці відбулось урочисте складання присяги новобранцями військової частини 3008 Національної Гвардії України.

Також ті, хто ще вчора вважався призовником, а сьогодні – вже військовик, вперше продемонстрували публічно те, чому встигли навчитись до сьогоднішньої церемонії.

О 10 ранку на плацу вишикувалось 104 юнака. Спочатку керівництво частини разом із присутніми вшанувало пам’ять загиблих військовослужбовців – покладанням квітів та хвилиною мовчання.

 

Після цього відбулось урочисте складання присяги тими, хто вже від завтра нестиме службу на території міста та області, водночас продовжуючи навчання. Зокрема до службових обов’язків входитиме охорона громадського порядку, конвоювання, патрулювання, за бажанням – контрактна служба тривалістю три роки та із перебуванням у зоні АТО.

 

Новоспечені нацгвардійці також продемонстрували отримані бойові навички. Перша навчальна рота жваво вийшла на плац: хлопці спочатку показали кілька прийомів рукопашного бою, а згодом майстерно «пожонглювали» зброєю.

 

Другий показовий виступ – це демонстрація дій військовослужбовців при виникненні масових заворушень та порушень громадського порядку. Як зазначалося, ця тактика була сформована за європейськими стандартами. Юнаки вийшли на плац із щитами та кийками, демонструючи техніку наступу із використанням піротехнічних засобів.

 

Далі – виступ із залученням броньованого «Кугуару», оснащеного автоматичним танковим гранатометом АГС-17. Окрім того, бійці використовували димові шашки.

  

На останок глядачі побачили, як працює група захоплення при знешкодженні злочинців на автомобілях та при евакуації поранених. Цього разу військовики долучили до виступу службового собаку.

   

Поки бійці демонстрували свої уміння, глядачі захоплено спостерігали за тим, що відбувається. Втім деякі жінки – відверталися або ж потай витирали сльози.

  • Мені так хочеться плакати, – каже одна з них, мати новобранця, – Олексій сказав, що хоче на контракт піти. Я геть боюсь дивитись, який він у формі, бо лячно. Але пишаюсь єдиною дитиною.

Вже по завершенню виступів було нагороджено військовослужбовців частини 3008, котрі свого часу були поранені під час виконання службових обов’язків у зоні АТО.

 

Після офіційної частини, новобранці разом зі своїми родичами влаштували справжню фотосесію: батьки вітали синів та дочок (присягу склали дві жінки).

 

Загалом же лави Національної гвардії сьогодні поповнилися 96 солдатами строкової служби та ще восьмеро обрали службу за контрактом. Строковики, наголошує керівництво частини, не будуть направлятися у зону АТО – щонайменше два тижні вони навчатимуться, а вже потім нестимуть службу на території Вінницької області

  • Військовослужбовців буде розформовано по підрозділам – патрульний батальйон, батальйон оперативного призначення та стрілецький, – пояснив заступник командира частини по роботі з особовим складом, підполковник Віталій Шум. – У зону АТО солдат строкової служби виїжджає за власним бажанням. Наразі із тих, хто присягнув сьогодні, вже є 11 таких, хто виявив бажання перейти на контракт, ще восьмеро – вже перейшли.

На плацу також було розгорнуто агітаційні локації, а поруч демонструвалася сучасна військова техніка, на тлі котрої фотографувалися родини військовослужбовців, і тільки іноді – самі військовики.

 

Дехто з зовсім юних хлопців, котрі вочевидь прийшли підтримати свого старшого брата чи сестру – підходили й розглядали експозицію. «Смерть ворогам!» – раптом мовив один з хлопчаків та стукнув долонею по автівці.

Фото Ольги Мірошниченко