На Десенці відкопали сотню замулених джерел: вода у річці стрімко піднімається

12:45
Автор: Сергій Стриж

Зміліла і замулена річка Десенка, що у селищі Стрижавка під Вінницею, повертається до первозданного вигляду. Роботи по її очищенню вийшли на фінішну пряму і за два тижні мають завершитися.

Вода у річці почала підійматись, адже земснаряд розчистив окрім дна більше сотні замулених джерел, які раніше наповнювали річку і тепер вони «працюють» на повну потужність. Це має неабияке значення і для самої Десенки з її багатою флорою і фауною, і для Південного Бугу, притокою якого вона є.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вінниччині розчистять земснарядом 900 метрів притоки Південного Бугу

– Ми розробили комплекс заходів, спрямованих на покращення якості води у Південному Бузі. Сприятиме цьому збільшення притоку води у головну артерію області. І Десенка, в цьому плані, за висновками експертів, має надзвичайно важливе значення. Тому, розпочали саме з неї, – зазначив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій в ході перевірки здійснення очисних робіт на Десенці.

Розчищають річку від гирла до мостового шляхопроводу автодороги Вінниця – Калинівка, а це становить 900 метрів. Мул викачують новим земснарядом потужністю 400 м. куб. ґрунту за годину. Після розчистки глибина Десенки буде сягати двох з половиною метрів, як це було кілька десятиліть тому.

В ході облагородження русла річки частково укріпили берег, планують облаштувати зони відпочинку з місцями для купання, а пошкоджений під час робіт берег засіють травою.

Очищення і укріплення Десенки фінансується обласним екологічним фондом і бюджетом селища Стрижавка. Загальна сума витрат становить 4,5 мільйони гривень, при чому 10% від суми – кошти селища.

Після Десенки заплановано провести розчищення русла Південного Бугу в районі курортного міста Хмільник. Наразі, за дорученням Валерія Коровія, експерти вивчають питання покращення русла головної артерії області в напрямку її течії Хмільницьким, Калинівським, Вінницьким районами та у місті Вінниця.