Засновник “Доступно UA” поставив Вінницю на друге місце у рейтингу доступності міст України

15:34
Автор: Вероніка Перепелиця
Become a Patron!

Засновник організації “Доступно UA”, паралімпієць Дмитро Щебетюк опублікував на своїй сторінці у Facebook суб’єктивний рейтинг доступності міст. Вінниця посіла друге місце, поступившись першим Львову.

До уваги, за словами автора рейтингу, бралося як питання доступності громадського транспорту, тротуарів, закладів, державних установ, так і внутрішнє відчуття безпеки у місті.

Стосовно міст, краще ситуація проглядається у Вінниці та Львові. У Вінниці громада така чітка, є своя громадська організація, багато людей згруповані в одну ідею. Львів для мене комфортніший у певних аспектах, а Вінниця динамічніше і цілеспрямованіше розвивається. Хоч перший також має цю перевагу. Ясна річ, що і у Львові, і у Вінниці трохи далі від центру бордюри ще величезні. Але є зрушення.

Третє місце посів Івано-Франківськ. Загалом у рейтингу 23 міста України.

1. Львів
2. Вінниця
3. Івано-Франківськ
4. Київ
5. Кропивницький
6. Черкаси
7. Слов’янськ
8. Чернівці
9. Одеса
10. Тернопіль
11. Хмельницький
12. Кам’янець-Подільський
13. Луцьк
14. Кам’янське
15. Полтава
16. Ужгород
17. Дніпро
18. Харків
19. Павлоград
20. Рівне
21. Запоріжжя
22. Кривий Ріг
23. Чернігів

Кожне місто інакше, кожне місто має свої недоліки і переваги. Ті, які посіли останні місця можуть позмагатися з першими і спокійно перемогти у певних пунктах. Однак поки так, як є

Також Дмитро Щебетюк додав, що впродовж року буде створений спільно з організацією Доступно.UA Рейтинг Доступності Міст, до якого увійдуть 10 міст з населенням 100-250 тисяч осіб. Його обіцяють зробити об’єктивним, з  чіткими критеріями  до кожного міста та параметрами.

Зараз на сайті проєкту  є карти міст України, на яких  позначені доступні (і не дуже) заклади у кожному населеному пункті. Така мапа є і для Вінниці. Деякі заклади мають більш розлогі звіти, вони оцінюються за критеріями зручності входу, перебування у самому приміщенні та у вбиральні і загальна атмосфера місця.

 

Фото зі сторінки Дмитра Щебетюка у Facebook

Читайте також: Мобільні “Прозорі офіси”, пандуси та транспорт: як Вінницю робитимуть доступнішою у 2019 році

Читайте також: Вінниця доступна на 60%: як місто дотримується принципів інклюзивності

«Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED»

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.