Мобільні “Прозорі офіси”, пандуси та транспорт: як Вінницю робитимуть доступнішою у 2019 році

17:13
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницю продовжать робити доступнішою для людей з інвалідністю та маломобільних верств населення. У міській раді обговорили забезпечення доступності населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури та вирішили, що ще необхідно зробити для того, щоб Вінниця стала комфортною для всіх.

Робота щодо доступності міста для всіх категорій населення триває у Вінниці вже не один рік, але у міській раді зупинятися не збираються. Зокрема, протягом 2019 року заплановано зробити у “Прозорих офісах” ще два мобільних робочих місця для зручності вінничан, які за станом здоров’я не можуть самостійно прийти. Завдяки такому сервісу вони зможуть подавати звернення на призначення субсидії, пільг, допомог тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вінницький “Прозорий офіс” приїжджатиме на виклики людей, яким складно пересуватися

До речі, перші два мобільні робочі місця було закуплено за кошти міського бюджету у червні минулого року. Тепер люди з інвалідністю або особи похилого віку мають змогу не виходячи з власного помешкання  звернутися за призначенням субсидії або іншої допомоги. Такою послугою в минулому році вже скористалися 264 вінничан.

Вулиці міста продовжать облаштовувати пандусами, а на зупинках громадського транспорту встановлюватимуть тактильну плитку, також модернізують тролейбуси з низьким рівнем підлоги. На світлофорах облаштують пристрої звукового супроводу, які повідомлятимуть, коли можна переходити дорогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Послугою муніципального супроводу незрячих у Вінниці скористалися майже тисячу разів

– Департамент соціальної політики Вінницької міської ради постійно враховує потреби громадян з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Прозорі офіси у місті, де знаходяться управління соціального захисту, обладнанні пандусами для дитячих та інвалідних візків, позначками яскравих кольорів на сходинках в приміщеннях будинків, ліфтами, пристосованими для осіб з інвалідністю, інформаційними терміналами із зручним розташуванням для осіб на візках. Також – інформаційними табло зі збільшеним розміром шрифту номера талону,  спеціальними кімнатами особистої гігієни, – розповіла очільниця департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова.

Вона також зазначила, шо було доопрацювано програмне забезпечення електронної черги Прозорих офісів щодо можливості звукового виклику для осіб з порушенням зору (озвучення номера талону та номеру місця прийому).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доступність міста: на «Мапі звернень» тепер можна повідомити про погані бордюри чи пандуси

Якщо говорити про останні результати роботи міської ради з питань доступності міста, то у 2018 році у Вінниці облаштували понад 160 пандусів. На декількох парковках по Хмельницькому шосе, вулицях Порика, Космонавтів, Юності та Винниченка встановили спеціальні таблички з проханням “Залиште місце вільним для людей з інвалідністю”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми платимо стільки ж, як і всі”: у Вінниці вимагали не займати паркувальні місця для людей з інвалідністю. ФОТО

Минулого року також адаптували зупинки для людей, які мають вади зору. За словами директора департаменту комунального господарства та благоустрою Володимира Ніценка, протягом 2018 року платформи на сімох зупинках платформи облаштували тактильними елементами (близько 190 кв.м.), які допомагають орієнтуватись в просторі та попереджають про небезпеку.

Якщо говорити про доступність транспорту, то нині у Вінниці експлуатується 67 автобусів та 45 тролейбусів з низьким рівнем підлоги, пристосованих для маломобільних груп та осіб з інвалідінстю. У 2018 році було придбано один електроавтобус з низьким рівнем підлоги та модернізовано два трамваї.

В свою чергу міський голова Сергій Моргунов зауважив, що необхідно оновити нечіткі графіки руху на зупинках громадського транспорту, а також замінити тактильну плитку у місцях, де вона пошкодилась.

– Завдяки рекомендаціям та пропозиціям від громадських організацій ми вже 12 років поступово рухаємось до того, щоб наше місто було комфортним та доступним для всіх без винятку. Тут дуже важливо не бути байдужими. Тільки завдяки нашій спільній роботі ми можемо цього досягти, – зазначив Сергій Моргунов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вінниці людей з інвалідністю навчають професії бариста. ВІДЕО

Нагадаємо, що минулого року у Вінниці розробили унікальні звукові маячки, які допоможуть краще орієнтуватися у просторі сліпим та слабозрячим людям: завдяки мобільному додатку або спеціальному кишеньковому активатору, маячки можуть ловити присутність людини на відстані до 30 метрів і звуковим сигналом підказати, де саме знаходяться двері необхідного приміщення.