Закінчується епоха: в Україні з 1 липня завершується дія карантину та режим надзвичайної ситуації через COVID-19

19:04
Автор: Vежа
Become a Patron!

З 1 липня в Україні завершують дію карантину та режиму надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусу. Ще на початку травня у ВООЗ скасували статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації.

Про закінчення карантину повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

– COVID-19 став для українців важким випробуванням. Усі наші рішення весь цей час були спрямовані на те, аби зберегти життя людей. За період пандемії ми відпрацювали механізми реагування, що стали в пригоді під час повномасштабної війни. Тепер відповідаємо на нові виклики, озброєні новими методами та підходами. Дякую медикам, які всі ці роки самовіддано боролися з пандемією та зробили все, аби мінімізувати її наслідки. Сьогодні наші лікарі та медсестри не менш героїчно допомагають захисникам та цивільним в умовах повномасштабної війни, – зазначено в повідомленні. 

Нагадаємо, на початку травня цього року Всесвітній організації охорони здоров’я скасували статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації. Загалом, за офіційними даними ВООЗ, вірус забрав щонайменше сім мільйонів життів у світі.

В Україні ж з початком повномасштабного російського вторгнення та на час воєнного стану скасували “кольорові” карантинні зони ще в березні 2022 року. Жорсткі обмеження, пов’язані з карантином, були скасовані, про що згодом детально розповіли в МОЗ.

Ілюстративне фото – з архіву Veжі 

Читайте також: У ВООЗ скасували статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.