У ВООЗ скасували статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації

18:38
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Всесвітній організації охорони здоров’я скасували статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації. Загалом, за офіційними даними ВООЗ, вірус забрав щонайменше сім мільйонів життів.

Про це повідомляє генеральний директор організації Тедрос Адханом Гебреїсус, цитує пресслужба ВООЗ, передає “Громадське”.

– З великою надією я оголошую кінець COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я. Однак це не означає, що COVID-19 більше не становить глобальної загрози здоров’ю. Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини — і це лише ті смерті, про які ми знаємо, — цитують Тедроса.

Зазначено, що у ВООЗ оголосили надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я через COVID-19 ще 30 січня 2020 року.

– За три роки з того часу COVID-19 перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ повідомила про майже сім мільйонів смертей, але ми знаємо, що їх кількість у кілька разів більша — щонайменше 20 мільйонів, — цитують очільника ВООЗ.

Наразі, за словами Тедроса, вже більше ніж рік пандемія має тенденцію до послаблення, а імунітет населення зростає завдяки вакцинації та тому, що люди перехворіли. Також вказано, що знижується смертність і послаблюється тиск на системи охорони здоров’я. Тож ця тенденція дозволила більшості країн повернутися до звичного життя.

Ілюстративне фото – woah.org