Зафарбувати, щоб врятувати: як у Вінниці активісти знищували рекламу наркотиків. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:20
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 20 квітня, активісти у Вінниці боролися з рекламою наркотиків, що розміщувалася на будинках, гаражах та інших об’єктах в районах Поділля, Електромережі, Свердловського масиву та Слов’янки. В результаті –  понад сотня стертих написів з рекламою отрути, кілька десятків використаних балонів з фарбою та надія, що це може врятувати чиєсь життя та здоров’я. 

Майже півсотні активістів, зокрема представники Міжнародної Антинаркотичної асоціації, “Разом ми сила”, “Вінницької Європейської стратегії”, депутатка обласної ради та навіть 10-річні діти – передусім зібралися біля торгівельного центру “Поділля City”. Тут відбулося координування активістів між собою та видача всього необхідного для акції – балончиків з фарбою та захисних рукавичок.

     

Олександр Волошин, керівник вінницької філії Міжнародної антинаркотичної асоціації

Таку акцію ініціювали “Вінницька європейська стратегія” та Міжнародна антинаркотична асоціація.  Тож багато учасників було саме з цих організацій.

До активістів долучився й 10-річний Ярослав, батьки якого саме пішли за покупками. Хлопчик навіть отримав спеціальні рукавички й був готовий приступити до “роботи”. Та коли з’ясувалося, що він прийшов на акцію без батьків, активісти сказали, що передусім він має отримати від них дозвіл взяти участь у такому заході. Ярослав отримав згоду батьків, й відтак долучився до акції.

Тож після координування, активісти озброїлись 56 балонами з фарбою, розділились на групи по чотири-шість осіб і  вирушили в різних напрямках. Передусім “взялися” знищувати рекламу у дворах неподалік торгівельного центру “Поділля City”, ринку “Урожай”, Психоневрологічної лікарні, а також на різних об’єктах по вулицях Скалецького, Заболотного, Пирогова, Лялі Ратушної, Зодчих, Князів Коріатовичів та інших. Тут реклами наркотиків виявилося найбільше.

   

Водночас, жодної реклами, яка була не зафарбованою, не виявили на вулиці Матроса Кошки, на території Медичного коледжу та у багатьох дворах на Електромережі. Частину зафарбували ще під час минулих акцій, а ту, що з’явилася пізніше, вочевидь, знищили місцеві мешканці та ОСББ. Майже не траплялося реклами отрути біля новобудов, громадських місць та там, де встановлено камери відеоспостереження.

До речі, у дворі про вулиці Заболотного на активістів, які ходили з балончиками в руках, звернули увагу бабусі, які відпочивали на неподалік на дитячому майданчику. “Не малюйте мені там наркотики, ви чого там лазите?!” – кричали жінки на активістів. Врешті довелося пояснювати, що молоді люди не роблять рекламу наркотиків, а навпаки її знищують.

   

До речі, традиційно серед учасників такої акції є колишні наркозалежні. Чоловіки кажуть, що знищення такої реклами є надважливим, оскільки здатне врятувати чиєсь життя та здоров’я. Дехто каже, що взагалі не розуміє, з чого починалась його наркозалежність, тож треба ліквідовувати всі можливі фактори, які можуть спричинити появу нових наркозалежних, й передусім йдеться про рекламу.

Наприклад, одним з тих, хто зафарбовував рекламу із великим завзяття, був Юлій, який вживав наркотики протягом десяти років та проходив реабілітацію три місяці. Каже, що коли вдалося позбавитись отрути, життя заграло зовсім іншими барвами. Стимулом було зокрема усвідомлення, що йому є заради кого жити. Інші колишні наркозалежні кажуть, що відчувши на собі наслідки вживання наркотиків, прагнуть робити все, аби не було нових наркозалежних. “Краще не знати, як це” – констатують.

Активісти кажуть, що готові робити такі рейди постійно. Втім головна проблема, з якою вони стикаються постійно – дороговартісна фарба. Цього разу 56 балонів придбано за рахунок та підприємця, який побажав залишитись невідомим, та  депутатки Людмили Станіславенко. Вона була присутня на акції та зазначила, що потрібно докладати максимум зусиль для того, щоб врятувати від наркозалежності якомога більше людей.

Нагадаємо також, що перший “Антинаркотичний рейд” відбувся у Вінниці 9 лютого. Тоді понад шість десятків людей зібралися біля Атланта на проспекті Космонавтів.

Читайте також: Понад сотня активістів вийшла на Антинаркотичний рейд у Вінниці. ФОТО

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.