× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці активісти замалювали сотні написів з рекламою наркотиків. ФОТО, ВІДЕО

14:46
Автор: Андрій Качор

Понад шість десятків людей у суботу, 9 лютого зібралися біля Атланта на проспекті Космонавтів у Вінниці, аби здійснити перший “Антинаркотичний рейд”. А саме – замалювати максимальну кількість написів на стінах будинків, які рекламують продаж наркотиків в Інтернеті. 

Серія акцій, ініційована нещодавно “Вінницькою європейською стратегією”, зібрала багато бажаючих долучитися. Так, на перший “рейд” прийшли не лише активісти ВЄСу, а також учасники Міжнародної антинаркотичної асоціації, працівники КП “Соціотерапія”, кілька поліцейських та мешканці навколишніх будинків.

Деякі з мешканців приєднувалися вже по ходу акції, побачивши, чим займаються активісти.

– Я якщо когось з таких наркографітчиків спіймаю – я його вам живого віддам, – сказав один молодий чоловік, двір якого рясно списаний наркорекламою.

Активісти розділилися на шість груп, кожна з яких мала запас балонів з фарбою. Вони гуртом оточували той чи інший напис, і, квартал за кварталом, замальовували наркотичну рекламу. Акця викликала жвавий інтерес у перехожих: дехто з мешканців, хто просто вийшов у своїх справах, змінював плани і далі йшов працювати разом з активістами.

Цього разу активісти вирішили ліквідувати написи у дворах вздовж проспекту Космонавтів, поблизу вулиці Келецької та Стахурського. Особливу увагу приділяли територіям навколо шкіл та садочків, адже навіть в таких місцях спільники наркодилерів не гребують рекламувати отруту.

Як розповіла Vежі ініціаторка акції Христина Коваленко, подібні рейди активісти планують повторювати щодаватижні та просять підтримки у мешканців. “Фарба в балонах дуже швидко закінчується, а вони не дешеві. Цього разу нам посприяли в купівлі балонів депутати Василь Терліковський та Роман Андронійчук, а медичні маски, які захищають від фарби надали в КП “Соціотерапія”. Але для наступних рейдів нам потрібна допомога”, – говорить Христина. А відтак просить тих, хто хоче долучитися до боротьби з наркорекламою у Вінниці, зв’язатися з активістами через їхню фейсбук-сторінку.

Сьогодні кожен активіст за кілька годин “знешкодив” близько 20-ти нарко-написів: працювали, поки не скінчилася фарба. Відтак ідеться про сотні локацій, де ліквідована наркореклама – і це лише один район міста! Крім зафарбовування реклами, активісти також планують тиснути на законодавців, аби поширення такої реклами прирівнювалося до розповсюдження наркотичних засобів та каралося в’язницею. Адже наразі малювання на стінах будь-чого – це лише адміністративне правопорушення.

Для того, аби врегулювати це питання, активісти звертатимуться до міської та обласної ради, аби ті в свою чергу підготували офіційне звернення до народних депутатів, які й мають внести відповідні зміни в кримінальний кодекс.

Інші новини

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.