Заборгованість по зарплатах, тарифи та ціни на продукти: звіт управління статистики щодо ситуації у Вінниці та області

12:19
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

На Вінниччині подешевшали, зокрема, овочі та фрукти, проте здорожчали яйця та цукор. Також відбулось зростання тарифів на житло, воду, електроенергію та газ на 0,1%, в основному за рахунок підвищення цін на оренду житла.

Про це повідомляє Головне управління статистики у Вінницькій області у своєму звіті “Соціально-економічне становище міста Вінниці” за січень–серпень 2021 року.

ЗАБОРГОВАНІСТЬ ІЗ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Зазначено, що сума заборгованості впродовж серпня 2021 р. збільшилася на 10,2%, або на 403,4 тис.грн, і на 1 вересня 2021 р. становила 4368,6 тис.грн (дані наведено по юридичних особах, активних на початок року, з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників). У загальній сумі заборгованості Вінницької області питома вага м.Вінниці становить 11,0%.

ЦІНИ

За даними Держстату, величина індексу споживчих цін (індексу інфляції) у серпні до липня 2021 року в Україні становила 99,8%, на Вінниччині – 99,9%.

На споживчому ринку області в серпні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизились на 1,0%. Найбільше (на 19,7% та 7,0%) подешевшали овочі та фрукти. На 1,9–0,1% знизилися ціни на соняшникову олію, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, м’ясо та м’ясопродукти. Водночас на 19,1% подорожчали яйця, на 3,3–0,5% зросли ціни на цукор, кисломолочну продукцію, рис, сир і м’який сир (творог), масло.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,2%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,8%. Одяг і взуття подешевшали на 3,1%, зокрема взуття – на 4,5%, одяг – на 1,9%.

“Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на оренду житла на 1,2%. Ціни на транспорт зросли на 3,8% в першу чергу за рахунок подорожчання транспортних послуг на 11,1%, палива та мастил – на 1,0%”  йдеться у повідомленні.

ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ

За підсумками діяльності першого півріччя поточного року, три чверті великих та середніх підприємств міста є прибутковими, ними отримано прибуток на суму 1629,7 млн грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, частка прибуткових підприємств міста збільшилась на 6,6 в.п., а сума отриманого ними прибутку зросла більш як на 40,0%.

Разом з тим, чверть підприємств отримали збиток, сума допущеного ними збитку склала 1088,9 млн грн, що становить більше ніж 90,0% суми збитку по області.

Зазначено, що найбільший вплив на формування позитивного фінансового результату діяльності великих та середніх підприємств міста мала діяльність підприємств промисловості та оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, прибуток прибуткових підприємств цих видів економічної діяльності становить майже 90,0% прибутку міста.

У промисловості прибутково працює три чверті підприємств, у торгівлі прибутковими є понад 80,0% підприємств. Водночас, в будівництві кожне друге підприємство є збитковим, допущені ними збитки складають більше третини суми збитку по місту.

Дані – Головне управління статистики у Вінницькій області

Фото – https://appu.org.ua/

Читайте також: Населення Вінниччини боргувало за комунальні послуги майже 1,1 мільярда гривень

Читайте також: На Вінниччині збільшився рівень безробіття серед працездатного населення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.