За рік в ДТП з вини пішоходів на Вінниччині загинуло п’ятеро осіб. ІНФОГРАФІКА

13:46
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Протягом 2019 року на Вінниччині в дорожньо-транспортних пригодах, в яких є постраждалі та які сталися з вини пішоходів, загинуло п’ятеро осіб.

Такі дані оприлюднив сайт “Слово і діло” з посиланням на інформацію вебпорталу Патрульної поліції України.

Загалом в Україні у 2019-му зі всіх ДТП, унаслідок яких загинули чи постраждали люди, 33% – це аварії за участю пішоходів. За даними Нацполіції, всього з вини пішоходів сталося 776 ДТП із постраждалими: 107 людей загинуло та 716 було травмовано.

У Вінницькій області всього було зареєстровано 22 таких ДТП та, як вже зазначалося, загинуло п’ятеро осіб. У порівнянні з 2018 роком цей показник зріс на 15,8%.

Найбільше людей з вини пішоходів загинуло в Івано-Франківській (12 осіб), Чернігівській (10 осіб), Дніпропетровській (10 осіб) та Полтавській (10 осіб) областях. Найменше загиблих у ДТП з вини пішоходів – у Закарпатській області. Тут протягом останніх двох років сталося по одній такій ДТП, в яких ніхто не загинув, але постраждали, відповідно, по одній людині.

Законопроєкт про збільшення відповідальності пішоходів за порушення Правил дорожнього руху

Наразі у Верховній раді зареєстровано законопроєкт щодо збільшення штрафів за порушення правил дорожнього руху пішоходами.

Згідно з чинною системою штрафів для пішоходів-порушників (визначено Кодексом України про адміністративні правопорушення), суми варіюються від 51 до 136 гривень. Якщо людина не сплачує штраф протягом 15 днів, сума збільшується вдвічі.

Наприклад, зараз пішоходам, які перебігають дорогу на червоне світло світлофору чи перед машинами, що їдуть на швидкості, або ж переходять в невстановлених для цього місцях, можуть винести попередження або накласти штраф у розмірі 51 гривня. Законопроектом пропонується прибрати варіант “попередження” та збільшити суму штрафу до 255 гривень.

Якщо при цьому пішохід перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, наразі йому загрожує 136 гривень штрафу, а в законопроекті за таке порушення передбачено штраф у розмірі 510 гривень.

За ті ж порушення, що спричинили аварійну обстановку, нині пішохід карається штрафом у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень) або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин. Законопроектом передбачено збільшення штрафу до 680 гривень.

Як відомо, до пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних візках без двигуна, на велосипеді, мопеді, мотоциклі, або ж везуть санки, візок, дитячий чи інвалідний візок.

Нагадаємо також, вчора, 13 лютого, вінницькі правоохоронці та медики влаштували експеримент на дорогах міста. Карета “швидкої” в супроводі трьох машин Патрульної поліції проїхалися вулицями з увімкненими “маячками” та сиреною. Це зробили, щоб перевірити, наскільки сумлінними будуть водії та пішоходи та як даватимуть дорогу спецавто.

Читайте також: «Просто дуже холодно»: як у Вінниці пішоходи-порушники тікали від патрульних. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Водії пропускають, пішоходи “нариваються”: у Вінниці перевірили, чи поступаються дорогою “швидкій”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: На сайті вінницької міськради почав працювати сервіс для порушників правил паркування

Читайте також: У відділі паркування розповіли, коли почнуть штрафувати водіїв у Вінниці. ВІДЕО

Графіка – “Слово і Діло”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.