«Просто дуже холодно»: як у Вінниці пішоходи-порушники тікали від патрульних. ФОТОРЕПОРТАЖ

20:25
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Сьогодні, 16 листопада, вінницькі патрульні влаштували соціальну акцію, в рамках якої зупиняли вінничан, що переходили дорогу у невстановлених для цього місцях.

За годину їм вдалося «спіймати» близько 20 порушників, хоча таких було значно більше. Нікого з них патрульні не оштрафували, а провели профілактичну бесіду та вручили інформаційні буклети.

Таку акцію патрульні влаштували спільно з місцевими волонтерами з «Міжнародної антинаркотичної асоціації». Порушників ловили у кількох місцях: спершу – на вулиці Соборній (на трамвайній зупинці біля Торгово-економічного інституту), а за тим – неподалік торгового центру «Анастасія» по вулиці Пирогова. Як пояснив лейтенант поліції Роберт Кірієнко, інспектор роти №2 управління патрульної поліції у Вінницькій області, ці локації обрали через те, що саме там стається найбільша кількість порушень.

– Тут на Соборній є проблема специфіки переходу від трамваю, люди виходять і їм ліньки пройти 40 метрів до пішохідного переходу, тому переходять дорогу біля зупинки, – розповів Роберт Кірієнко. – А на Пирогова там також постійно з «АТБ» люди переходять дорогу не доходячи метрів 100-150 до підземного переходу на «Урожаї».

На кожній з локацій акція тривала по півгодини.

Варто зазначити, що на Соборній вдалося спіймати лише трьох порушників, хоча таких було значно більше. Направду, зробити це було складно, адже люди взагалі не сприймали волонтерів. І навіть не через те, що на синіх маніжках вони зробили помилку: забули виправити місто Херсон (там розташований головний відділ асоціації – ред.), на Вінницю. Вінничани просто відмахувалися і пришвидшували темп, а зупинялися лише перед патрульними.

Наприклад, 57-річний вінничанин, який представився Анатолієм, хоч і прямував у бік пішохідного переходу, але перебіг дорогу просто перед ним. На зауваження патрульних чоловік виправдовувався тим, що дуже поспішав, але обіцяв більше так не робити:

– О… Я попав. Бачите, хочеться скоріше-скоріше і так виходить… Вибачте мене!

Патрульні, звісно ж, не виписали йому постанову, але попередили, що за це передбачається 51 гривня штрафу.

Інспектор роти №2 також розповів, що патрульні виписують такі постанови щодня, але їхня кількість не свідчить про кількість правопорушень, оскільки багатьом роблять лише зауваження.

– Це залежить від інспектора та від людей, – пояснив Роберт Кірієнко – Наприклад, у 50% ці порушення роблять люди похилого віку, але санкціюють їх не так часто з огляду на їхній вік і фінансове становище.

За півгодини такого патрулювання, екіпаж поліції та команда волонтерів поїхали на іншу локацію – перехрестя вулиці Пирогова та Марії Литвиненко-Вольгемут. На відміну від попереднього, це місце надзвичайно небезпечне, адже має шість смуг проїжджої частини і не передбачене для переходу. Однак вінничан це не відлякує, судячи з того, що за 20 хвилин акції патрульні з волонтерами зупинили більше 20 порушників.

Виправдання вінничан були типовими: усі дуже спішать додому, бо дуже холодно. Хтось біг із покупками з супермаркету, хтось – навіть розмовляв по телефону. З такими порушниками патрульні були суворіші: питали про документи, у студентів розпитували, де навчаються, погрожували штрафами…

Усі порушники мовчки погоджувалися із зауваженнями, а єдиною, хто цього не зробив, була жінка похилого віку на ім’я Фрося. Вона не слухала пояснення патрульних, але дуже емоційно і голосно їх оскаржувала, час від часу повторюючи “От доживіть до моїх років…”.  

На слова інспектора про те, що це її ж безпека, і що “колеса автомобілів вона так не заговорить”, жінка відповіла наступне:

– Нічого, діти, страшного, я ж не п’яна якась – дивлюся по сторонах. І на трамвай дивлюся, і на тролейбус дивлюся, і на машини… Та й день же ж то білий!

Наголосимо, що й тут патрульним не вдавалося зупинити абсолютно всіх порушників. Деякі, побачивши машину з іншого боку вулиці, передумували переходити у невстановленому місці та йшли до підземного переходу на “Урожаї”.

– Штраф – не найстрашніше, що може статися, адже від дотримання правил дорожнього руху напряму залежить безпека пішоходів. Сьогодні, в рамках акції, ми не накладали стягнення і давали інформаційні буклети. Але потрібно розуміти, що на безпеці не можна економити, і не важливо про що ми говоримо: гроші, час чи відстань, – наголосив Роберт Кірієнко.

Загалом на території Вінниччини за 10 місяців поточного року з вини пішоходів сталась 201 автопригода, в якій 158 людей травмовано та 37 загинуло.

Акція відбулася в рамках загальноукраїнського тижневика безпеки дорожнього руху. У Вінниці патрульні організовують такі три-чотири рази на рік.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.