За рік інспектори Муніципальної варти склали 136 адмінпротоколів про забруднення водойм

11:27
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Впродовж цього року за допомогою спеціальних ендоскопів інспектори обстежили 3 268 водних об’єктів, які потрапляють у русло річки Південний Буг. За виявлені адміністративні порушення склали 136 протоколів.

Про це повідомила Вінницька міська рада.

Інспектори Муніципальної варти складали протоколи за відсутність вигребу, виведення труб для зливання відходів в струмки чи на територію загального користування, самовільне підключення до мереж забруднення території.

До складу мобільних груп окрім працівників Муніципальної варти входять представники Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, міського управління Держпродспоживслужби, Національної та Патрульної поліції, Асоціації органів самоорганізації населення, а також старостинських округів.

За рік мобільні групи обстежили 3 268 водних об’єктів Великої Вінниці, з них – 2 934 лише приватних домогосподарств на предмет наявності й належного облаштування вигребів.

На порушників склали 136 адмінпротоколів. Зокрема, на приєднаних територіях – 32, у місті Вінниці – 104.

Також у приватному секторі контролюють облаштування згідно з санепідемправилами вигрібних ям поблизу водних об’єктів.

Вінничанам, які скидають стічні води у водойми та не належно облаштовують вигрібні ями, загрожує штраф в розмірі від 340 до 1 360 гривень для громадян та від 850 до 1 700 гривень для суб’єктів підприємницької діяльності.

Понад два роки ми контролюємо об’єкти водного фонду, аби не допустити забруднення річок та струмків. А також прагнемо покращити санітарний стан прибережно-захисних смуг Вінницької громади. Є містяни, які забруднюють річки, виводячи в них каналізаційні стоки з приватних будинків та влаштовують на прибережних зонах сміттєзвалища. Внаслідок цього якість води погіршується, спричиняючи негативний вплив на здоров’я вінничан. Тож головне завдання мобільних груп – виявляти та запобігати подальшому забрудненню водойм. Важливо, щоб чистими залишалися і малі річки та струмки, які теж є частиною екосистеми, – розповідає начальник комунального підприємства “Муніципальна варта” Віталій Чигур.

Впродовж 2022 року мобільні групи продовжать перевіряти водні об’єкти та їх прибережно-захисні смуги.

Фото – https://www.vmr.gov.ua/

Читайте також: У Вінниці за 8 місяців склали більше сотні адмінпротоколів за забруднення водойм

Читайте також: Дим, сморід та рідкі відходи: на Вінниччині селяни скаржаться на місцеве підприємство через забруднення ґрунту та водойм

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.