У Вінниці за 8 місяців склали більше сотні адмінпротоколів за забруднення водойм

13:47
Автор: Vежа
Become a Patron!

За 8 місяців, починаючи з березня, працівники “Муніципальної варти” обстежили 132 водойми та склали 123 адмінпротоколи на вінничан, які їх забруднюють. На приєднаних територіях – 32 протоколи, у Вінниці – 91.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради. зазначається, що тим, хто скидає стічні води у водойми та не належно облаштовує вигрібні ями, загрожує штраф від 340 до 1360 грн (для громадян) та від 850 до 1700 грн (для суб’єктів підприємницької діяльності).

Однак порушників штрафують не одразу. Віталій Чигур, керівник “Муніципальної варти”, зазначив, що інспектори складають приписи, щоб власник будинку або міські служби навели лад на цій території. Після цього відбувається повторна перевірка, і якщо припис не виконано, інспектори складають адмінпротокол, і порушник має сплатити штраф.

– Є містяни, які забруднюють річки, виводячи в них каналізаційні стоки з приватних будинків. А також влаштовують на прибережних зонах сміттєзвалища. Через це якість води погіршується. Відповідно це має негативний вплив на здоров’я вінничан.

– Тож головне завдання мобільних груп – виявляти та запобігати подальшому забрудненню водойм. І сприяти тому, аби річку Південний Буг не засмічували. Важливо, щоб чистими залишалися і малі річки та струмки, які теж є важливою частиною екосистеми, – зазначив Віталій Чигур.

У “Муніципальній варті” просять повідомляти про факти засмічення або забруднення водойм до Ситуаційного центру за номером: 067-41-02-101, або ж до Цілодобової варти за номером 15-60.

Спеціальні мобільні групи перевіряють акваторію річки Південний Буг, малі річки та озера. У приватному секторі контролюють облаштування згідно з санепідемправилами вигрібних ям поблизу водних об’єктів, аби вінничани не зливали нечистоти до водойм.
_
До складу мобільних груп окрім працівників Муніципальної варти входять представники Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, міського управління Держпродспоживслужби, Національної та Патрульної поліції, Асоціації органів самоорганізації населення, а також старостинських округів (джерело – vmr.gov.ua).

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: “Толока на Дьогтянці”: як вінничани долучились до прибирання малої річки. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.