За підозрою у держзраді Вінницький суд взяв під варту позаштатного “кореспондента” антиукраїнського ресурсу

12:28
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Вінницький міський суд Вінницької області розглянув клопотання про застосування запобіжного заходу для чоловіка, який підозрюється у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Так, чоловік співпрацював з пропагандистським інтернет-виданням «ПолитНавигатор» та публікував неправдиві матеріали антиукраїнського характеру.

Про це повідомили на сайті Вінницького міського суду Вінницької області.

З матеріалів клопотання стало відомо, що з 2014 року по теперішній час підорюваний підтримує неофіційні робочі стосунки з керівником та власником інтернет-видання «ПолитНавигатор». Видання публікує матеріали антиукраїнського характеру, які містять заклики до здійснення дій з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Окрім цього, у невстановлений час, керівник Інтернет-видання «ПолитНавигатор», найняв підозрюваного у якості позаштатного кореспондента та автора видання, без дотримання порядку працевлаштування громадян.

Після початку повномасштабного вторгнення росії на територію України у період з 24 лютого по 10 березня підозрюваний отримав від керівника видання завдання готувати заздалегідь неправдиві матеріали, що спрямовані на розхитування суспільно-політичної обстановки. Таким чином матеріали авторства підозрюваного під іншим псевдонімом публікувались на сайті інтернет-видання «ПолитНавигатор» для загального доступу.

Чоловік підозрюється у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 110 та частиною 1 статті 111 Кримінального Кодексу України.

Частина 2 статті 110 Кримінального Кодексу України – Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій (караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої).
Частина 1 статті 111 Кримінального Кодексу України – Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої).

За результатами повного та всебічного судового розгляду суд застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави. Наразі тривають слідчі дії.

 

Ілюстративне фото – https://volynonline.com/

Читайте також: У Вінниці засудили вісьмох чоловіків за перехід на бік ворога

Читайте також: Позбавлення волі на 15 років: Вінницький суд виніс вироки ще трьом чоловікам, які стали на бік ворога

Читайте також: П’ятнадцять років тюрми: у Вінниці засудили за держзраду “добровольця” “ДНР”

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.