П’ятнадцять років тюрми: у Вінниці засудили за держзраду “добровольця” “ДНР”

11:17
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницький міський суд засудив чоловіка з т.зв. “ДНР” до 15 років позбавлення волі за добровільний вступ до лав ворога.

Про це повідомляється на сайті прокуратури Вінницької області та на фейсбук-сторінці УСБУ у Вінницькій області.

– Встановлено, що 55-річний чоловік, який фактично проживав на тимчасово окупованій території України – так званій «ДНР», знаючи про запровадження в Україні воєнного стану у зв’язку зі збройною агресією росії проти України, 24.02.2022 без примусу з боку терористів «ДНР» прибув до військового комісаріату у м. Макіївці Донецької області для добровільної мобілізації. «Доброволець» був внесений до особового складу зс рф, отримав посаду старшини та звання прапорщика (аналогічні раніше мав у лавах Збройних Сил України), а також – стрілецьку автоматичну зброю та військову форму зразка зс рф.

Після цього він разом з іншими військовослужбовцями вибули з тимчасово окупованої території Донецької області на підконтрольну Україні територію для участі у бойових діях.

У ході бойового зіткнення зі Збройними Силами України на території Миколаївської області засуджений з поплічниками були захоплені в полон українськими військовими та доставлені до правоохоронних органів, – зазначають на сайті прокуратури.

В результаті “суд призначив обвинуваченому у злочині, передбаченому ч.1 ст.111 ККУ (переході на бік ворога в умовах воєнного стану” (збройного конфлікту – авт.) максимально можливу міру покарання – позбавлення волі на строк 15 років. Підкреслюється, що це перший вирок за наслідками судового розгляду низки обвинувальних актів щодо переходів на бік ворога в умовах воєнного стану, переданих до суду Вінницькою обласною прокуратурою.

Підкреслимо, що наразі, згідно зі ст. 111 ККУ (державна зрада) злочинні дії, вчинені в умовах воєнного стану, належать саме до ч.2 ст.111 ККУ та передбачають 15 років тюрми чи довічне позбавлення волі. Однак, як пояснив Вежі речник УСБУ у Вінницькій області Денис Закаблук, відповідні зміни до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за держзраду вступили в силу лише в березні. А тому обвинуваченого судили за законодавством, яке діяло на 24 лютого. Наразі ст.111 має наступний вигляд:

Стаття 111. Державна зрада

1. Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, –

карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану, –

караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.