За несанкціоноване звалище львівського сміття на Вінниччині підозру отримав директор одного з ТОВ

18:13
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Слідчі повідомили про підозру директору товариства з обмеженою відповідальністю у Жмеринському районі. Влітку минулого року він облаштував на території підприємства нелегальне звалище для відходів з Львівської області.

На фейсбук-сторінці поліції Вінницької області повідомили, що йдеться про 63-річного чоловіка, який погодився прийняти побутові відходи з Львівської області, не маючи дозволів на такий вид діяльності. Відомо, що площа забрудненої земельної ділянки на території села Демидівка становить близько 800 квадратних метрів, а орієнтовна вага відходів 180 тонн.

Водночас, як повідомили у прокуратурі, за результатами експертизи уся площа земельної ділянки була засмічена небезпечними речовинами: важкими металами, нітритами, фосфатами, амонієм сольовим, сульфатами. У поліції додають, що внаслідок незаконних дій підозрюваного створилась небезпека для довкілля, а державі було завдано збитків на суму понад 35 тисяч гривень.

 

Нагадаємо, що йдеться про випадок, коли вночі 10 серпня поліцейські виявили у Жмеринському районі п’ять вантажівок з Львівської області, які привезли побутові відходи. Розвантажувати сміття вони вирішили на території земель сільськогосподарського призначення. Як тоді повідомлялося, несанкціонований викид сміття здійснювався протягом двох тижнів.

У поліції зазначили, що повідомлення про підозру директору ТОВ вручили учора, 12 січня. Йдеться про злочин за частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля. За це правопорушнику загрожує штраф від 1000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тисяч до 68 тисяч гривень авт), або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Фото – vn.npu.gov.ua

Читайте також: За львівське сміття під Вінницею відкрили провадження, блокада сміттєвозів триває

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.