За львівське сміття під Вінницею відкрили провадження, блокада сміттєвозів триває

13:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

Ситуація із начебто львівським сміттям, яке вивантажили на погребищенськму полігоні – досі не прояснена. Нагадаємо, 3 жовтня до Погребища приїхали 12 фур зі сміттям, кожна привезла по 20 тонн сміття.

Поліція Вінницької області відкрила кримінальне провадження за ознаками ст.356 КК України (самоправство) – фактом ввезення без дозволу на територію погребищенського звалища близько 240 тонн сміття з Львівської області.

Станом на 5 жовтня, жителі Погребища блокують ще п’ять фур зі сміттям, на місці працює поліція. Мешканці навіть носять правоохоронцям їжу та напої. Ситуація мирна, без провокацій. Поки місцева поліція допитує водіїв.

Представники львівської компанії-перевізника сміття «Львівспецкомунтранс» заявляють, що мають шість компаній-перевізників, тому коментуватимуть ситуацію тоді, коли матимуть фактичне підтвердження, що сміття саме львівське і саме «Львівспецкомунтрансу» – тобто зафіксовані номерні знаки та прізвища водіїв.

У той же час, міський голова Погребища Анатолій Білик зазначає, що поліція виявила у путівних листах водіїв початковий пункт виїзду сміття – «Львів», проте лише в одному з листів було вказано погребищенське сміттєзвалище.

Також виникли підозри щодо можливого перевезення сміття на міський полігон Вінниці – у село Стадниця. Проте Володимир Чорновол, керівник «Ековіну», розповів, що жодних домовленостей зі Львовом не було, тож це сміття ніхто з компанії на вінницький полігон не забере.

Представники погребищенського світтєзвалища звернулись до вінницького «Ековіну» із проханням про допомогу. У «Ековіні» лише пообіцяли посприяти впорядкуванню полігону.

  • Наше Стадницьке сміттєзвалище розраховане лише на відходи, які були утворені у Вінниці та Вінницькій області. Тому собі сміття ми не заберемо. Можемо тільки надати методичну допомогу по впорядкуванню погребищенського полігону, – каже керівник «Ековіну».