У Вінниці відбулось спецпогашення першої благодійної марки України “Пес Патрон”. ФОТОРЕПОРТАЖ

17:07
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Сьогодні, 1 вересня, у Вінниці відбулась церемонія спецпогашення першої благодійної марки України “Пес Патрон”. За кошти з продажу марки та листівок з конвертами планують придбати машину механізованого розмінування для ДСНС, іншу ж частину направлять у притулки для тварин.

Церемонія спецпогашення відбулась сьогодні, 1 вересня, у Вінницькій обласній військовій адміністрації. Символічно, що марку із зображенням пса Патрона випустили саме на День знань, оскільки діти дуже чекали саме цю марку. Спецпогашення відбулось за участю, зокрема, начальника ОВА Сергія Борзова та керівника Вінницької дирекції “Укрпошти” Володимира Шаловінського.

 

 

Зазначається, що це вже шоста благодійна марка, яку випускає Укрпошта. Ця марка разом з листівками та конвертами має зібрати мільйон євро, за який мають придбати машину механізованого розмінування для ДСНС.

 

Пес Патрон служить в команді піротехніків ДСНС з початку війни. Однак історія починається два роки тому, коли керівник піротехнічної групи Головного управління ДСНС України у Чернігівської області подарував своєму синові щенятко. Його готували до виставок, однак з початком війни псу довелось стати сапером. І вже в травні цього року Патрон отримав медаль за віддану службу.

Укрпошта випустила маркований аркуш з восьми марок. Кожна марка зображає певний момент життя песика, зокрема, – Патрон допомагає фермерам, Патрон разом з рятувальниками та Патрон розблоковує морські шляхи.

 

 

Зазначається, що ці марки унікальні тим, що вони є благодійними. Номінал кожної марки – літера “Ф”, вона відповідає тарифу на пересилання рекомендованого листа в межах України, однак до нього йде ще плюс вісім гривень. Цей додатковий номінал призначений для відрахування на соціальні та благодійні цілі. Зібрані в такий спосіб кошти “Укрпоштою” будуть направлені на придбання машини механізованого розмінування та надання допомоги притулкам для тварин.

Окрім цього, до марки “Укрпошта” виготовила спеціальний поштовий штемпель – “Пес Патрон” з відбитками чотирилапого. Цей штемпель діятиме два дні – першого та другого вересня у відділенні поштового зв’язку номер 50 у Вінниці.

Начальник ОВА Сергій Борзов зазначив, що марку із зображенням пса Патрона чекало багато дітей, тому символічно, що її спецпогашення відбулось саме першого вересня:

Сьогодні незвично, що перше вересня ми починаємо в умовах війни, тому я вважаю для дітей ця собака стала своєрідним символом і це гарний подарунок для всіх дітей на День знань. І символічно, що пес Патрон сьогодні дуже популярний і сьогодні всі інформаційні ресурси, в яких діти полюбляють сидіти, до вечора будуть майоріти фотографіями Патрона.

Як розповідає Голова управління ДСНС України у Вінницькій області Руслан Шевчук, у Вінницькому гарнізоні також є свої “Патрони” – це Норіс і Фріда. Дві бойових собаки дуже справно виконують свої завдання в нашій області та за її межами.

Окрім цього, спецпогашення цієї ж марки відбулось сьогодні й в одній зі шкіл в Ірпені. Туди завітав Володимир Зеленський, який разом з генеральним директором “Укрпошти” Ігорем Смілянським у присутності пса Патрона погасили марку.

Придбати поштовий випуск “Пес Патрон” можна у поштових відділеннях міст та сіл України та онлайн в офіційних онлайн-магазинах “Укрпошти” на “Prom”, “Kasta”, “Rozetka”, “eBay” та “Amazon”. Однак на продаж марок та конвертів діють обмеження: у відділеннях та онлайн можна придбати не більше 5 маркових аркушів, 5 листівок, 5 художніх конвертів на одне замовлення. Вартість кожної поштової марки – 31 гривня, з яких номінальна вартість – F (23 гривні), а сума благодійного збору позначена на кожній марці знаком “+” й складає 8 гривень.

Фото – Зорини Гаджук

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.