“За кого голосувати?”: презентовано онлайн-інструмент для порівняння програм кандидатів

18:08
Автор: Vежа
Become a Patron!

Громадська організація “Центр спільних дій” розробила онлайн-інструмент, завдяки якому можна порівняти виборчі програми основних претендентів на посади міських голів у обласних центрах України, а також політичних сил, які мають найбільше шансів подолати 5% прохідний бар’єр на виборах в місцеві органи влади. 

Так, у зручному форматі можна порівняти основні тези виборчих програм головних претендентів на мерські крісла та депутатські мандати, а за бажанням – ознайомитися з їхніми повними програмами.

Як йдеться в описі проекту “Місцеві вибори 2020. За кого голосувати?”, “в інструменті виокремили кандидатів, які займають перші три щаблі у соціологічних опитуваннях. Ми здебільшого опиралися на дані групи Рейтинг, КМІСу, Центру Разумкова. Кандидати наведені в алфавітному порядку.

Тут відображені позиції кандидатів у мери обласних центрів у тих сферах політики, на які вони безпосередньо можуть вплинути на місцевому рівні та на зміни у яких є найбільший запит громадян згідно з опитуванням.

Позиції кандидатів взято з передвиборчих програм, наявних у публічному доступі. Оскільки кандидати в мери згідно із законом не зобов’язані подавати свої програми, то для аналізу їхніх позицій у ключових сферах політики ми брали програму партій, від яких балотуються кандидати. В інструменті це виділено подвійною зірочкою біля прізвища та ім’я кандидата”.

У випадку Вінниці, аналітики взяли до уваги трьох кандидатів на посаду міського голови та пять політичних партій. Так, “Центр спільних дій” вважає фаворитами змагань за крісло мера Вінниці чинного керівника міста Сергія Моргунова від “Української стратегії Гройсмана”, висуванця “Слуги народу” та водночас голову Вінницької ОДА Сергія Борзова і кандидата від “Європейської солідарності” Сергія Кудлаєнка.

Найпопулярнішими партіями, які змагатимуться за мандати у Вінницькій міській раді визначили “Українську стратегію Гройсмана”, “Слугу народу”, Опозиційну платформу “За життя”, “Європейську солідарність” та “Батьківщину”.

Аналізуючи програми кандидатів на посаду міського голови, “Центр спільних дій” звертав увагу на такі сфери життя міста як освіта, охорона здоров’я, дороги, транспорт, ЖКГ та соціальна політика. Так, у програмах Сергія Моргунова та Сергія Борзова аналітики знайшли відповіді на всі ці запитання, а ось програма Сергія Кудлаєнка не містить інформації щодо доріг, транспорту і соціальної політики.

Програми політичних партій аналізувалися за таким самим алгоритмом. В цьому випадку найбільші прогалини виявили у “Батьківщини” (щодо освіти, охорони здоров’я, доріг і транспорту) та “Європейської солідарності” (відсутня інформація щодо доріг, транспорту та соціальної політики).

Найповнішими програми виявилися в “Української стратегії Гройсмана”, “Слуги народу” та ОПЗЖ.

 

Нагадаємо, що місцеві вибори відбудуться вже цієї неділі, 25 жовтня. Цього дня вся Україна обиратиме міських, селищних та сільських голів, а також депутатів обласних, міських і районних рад.

З повним переліком кандидатів до міської ради з розподілом по округах можна ознайомитися за цим посиланням. 

А з кандидатами до Вінницької обласної ради – за цим.